אשתי שבהריון מתקדם החליקה בקניון - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 23:56, 28 באוגוסט 2013

  שלום, אשתי נמצאת בהריון מתקדם החליקה בקניון בגלל גוש של גלידה שהיה על הרצפה. אשתי אושפזה בבית חולים בגלל חשש חמור לעובר וגם בגלל שמעוצמת המכה ומהכאבים היא לא יכלה לזוז בכלל במשך כמה ימים. מהם זכויותיה? תודה מראש.

  השב
 • 09:30, 29 באוגוסט 2013

  אסף שלום,

  ראשית לכל, חשוב שתבצעו את מלוא הבדיקות הרפואיות על מנת לוודא שלא נגרם נזק לאשתך או לעובר שברחמה.
  ניתן בהחלט להפנות את תביעתכם כנגד הנהלת הקניון בטענה שהפרה את חובת הזהירות שלה כלפי המבקרים בשטח המצוי באחריותה, בכך שלא שמרה על הניקיון, במיוחד כאשר מדובר בחומר מחליק ומסוכן.

  רצוי להתייעץ עם עו"ד העוסק בדיני נזיקין.

  בהצלחה!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם