טענה לנשיכת כלב שלא קרתה - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 11:02, 6 באוקטובר 2013

  שבוע שעבר אבי טייל עם 2 הכלבות שלי אחת הגדולה עם רצועה והשניה קטנה ללא, יש לצייןן כי הוא טייל איתן בשטח לא בנוי עם אדמה וצמחייה ללא תנועת אנשים או רכבים, לפתע לכיוונם החל ללכת קשיש בן 78 עם מקל הליכה שאבא שלי מכיר אותו, הכלבים התחילו לנבוח עליו ואז הוא התחיל לנופף עם המקל לכיוונן והלך כאשר לא היה מגע ברור וודעי בין הכלב לקשיש, הוא פשוט המשיך ללכת כאילו כלום לא קרה. כל זה היה בסביבות השעה 9 בבוקר, ב14:00 הוא התקשר אלינו הביתה ואמר לאבא שלי: ״מסתבר שהכלבה שלכם נשכה אותי יש לי שריטה, הלכתי לרופא לעשות חיסונים ונתתי את הפרטים שלכם, אני לא רוצה שום דבר ממכם רק לדעת שהיא מחוסנת״. לאחר זמן מה התקשר הוטרינר העירוני ואמר שמשרד הבריאות דיווח לו שהכלבה צריכה להיכנס להסגר וכי הרופא רשם שיש 2 סימנים עמוקים של ניבים מהנשיכה של הכלב. עכשיו השאלה שלי היא כזו אין זה בכלל ייתכן? לא היה מגע ביניהם ובטח שלא כזה מגע שיש לו 2 נשיכות מהניבים ! במצב כזה הוא היה עוצר ואומר משהו ולא הולך הביתה וכעבור זמן מה מגלה פתאום שיש לו נשיכה זה לא מהו שמגלים פתאום, זה אמורמלכאוב במקום ולרדת דם, הוא גם אמר בעצמו שיש לו שריטה אז איך הרופא רשם שיש סימנים עמוקים של נשיכה? איך בכלל יכולים לדעת שזה הכלב שלי ולא ממישהו אחר? בוודאות שהכלבה שלי לא נשכה אותו ומפילים אותי על משהו שמבחינת משרד הבריאות מאמינים לו, למה הכלבה שלי צרחכה להיכנס להסגר בגלל מישהו שמשקר ואין לי מה לעשות בעניין? איך אני אדע אם הןא תובע אותי ומה אני יכולה לעשות עם זה?

  השב
 • 11:52, 6 באוקטובר 2013

  רחל שלום,

  במידה והמתלונן יגיש תביעה הוא חייב למסור לך עותק ממנה, כך שאת תהיי מודעת לעניין. חשוב שתדעי כי במקרה כזה, במידה ואכן היה אירוע של נשיכה שבו היה מעורב הכלב שבבעלותך, האחריות לנזקי המתלונן תהיה כמעט מוחלטת. יחד עם זאת, נטל ההוכחה להוכיח את עצם אירוע הנשיכה מוטל על המתלונן.

  אציע לך לנסות ולאתר עדים למקרה שתומכים בגרסתו של אביך כבר בשלב זה של הדברים.  תגובה
 • 12:38, 6 באוקטובר 2013

  לא היו עדים בכלל

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם