רוכב אופניים נכנס באופנוע ונפצע - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • שירלי

  נשלח ע"ישירלי 19:52, 23 בינואר 2013

  בעלי רוכב אופנים ונכנס באופנוע שעמד בשול הימני ונפצע. בעל האופנוע עצר על מנת לעשות את צרכיו. האופנוע ניזוק וגם בעלי, האם יש אפשרות לתבוע את בעל האופנוע?

  השב
 • 20:38, 23 בינואר 2013

  שירלי שלום,

  תאונה מהסוג המתואר בשאלתך עשויה להיחשב כתאונת דרכים, דבר אשר יקנה לבעלך זכות תביעה כנגד חברת הביטוח המבטחת את השימוש באופנוע בפוליסת ביטוח חובה.

  במקרה כזה, אחריותה של חברת הביטוח היא מוחלטת ואינה תלויה במידת אשמו של בעלך לקרות התאונה.

  בכל מקרה, הייתי מציע לך להתייעץ עם עו"ד המתמחה בדיני נזיקין לצורך בחינה פרטנית של נסיבות התאונה.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם