פגיעה בגב בנסיעה באוטובוס - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 11:28, 7 בינואר 2014

  לפני יומיים נסעתי באוטובוס ונוסעת אחת נפלה עליי ואז אני נפלתי וקיבלתי מכה בגב. מה הזכויות שלי

  השב
 • 09:15, 14 בינואר 2014

  מורן שלום,

  התאונה המתוארת בשאלתך הינה תאונת דרכים לכל דבר ועניין.

  במקרה כזה, יש בידייך עילת תביעה כנגד מבטחת האוטובוס בביטוח חובה. יש לציין כי אחריות המבטחת לנזק שנגרם לך הינה מוחלטת ואינה תלויה בדבר.

  עלייך לאסוף את כל הפרטים הרלוונטיים, לרבות מס' הרישוי של האוטובוס, מס' הקו, שם הנהג, שעת התאונה וכן את פרטי העדים לתאונה.

  אציע לך לפנות למשרדנו לצורך קבלת ייעוץ ראשוני.

  בהצלחה!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם