פציעה ישנה בבית ספר - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • גור

  נשלח ע"יגור 12:31, 4 במרץ 2013

  לפני 5 שנים כשהייתי בן 17 נפצעתי בכתף בבית ספר בשיעור ספורט ואז ההורים שלי לא הגישו תביעה לבית ספר. יש לי אישורים מלפני 5 שנים על הפציעה ואישורי מחלה. האם היום אני יכול להגיש תביעה נגד בית הספר או שזה מאוחר מדי?

  השב
 • 13:15, 4 במרץ 2013

  גור שלום,
  המקרה המתואר על ידך מעלה 2 ערוצי תביעה, הראשון הוא תביעה לפי פוליסת תאונות אישיות שמוציאה הרשות המקומית לכל תלמיד שלומד בשטחה. ההתיישנות על פוליסת תאונות אישיות חלה 3 שנים לאחר הגיעך לגיל 18 ולפי המועדים שציינת בפנייתך נראה כי חלה התיישנות על תביעה לפי פוליסת תאונות אישיות. ערוץ התביעה השני הוא תביעה לפי פקודת הנזיקין שההתיישנות לגביה חלה לאחר 7 שנים מיום הגיעך לגיל 18, היינו התביעה הנזיקית טרם התיישנה בהתאם למועדים שציינת. ואולם מאחר ומדובר בתביעה נזיקית יש לבחון כיצד נפגעת ומה גורם הפגיעה, רשלנות בית הספר (ככל שהייתה) ובהתאם לבדיקות האלה לבחון את סיכויי התביעה.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם