לאן לגשת בתביעת גירושין במקרה של בגידה? - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • עידית

  נשלח ע"יעידית 14:47, 2 ביוני 2016

  הי, שמעתי שבית הדין הרבני לא מסייע לנשים יותר מדי, האם הדבר שונה במקרה של ניאוף ובגידה? האם אוכל גם לתבוע את כתובתי? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד ונוטריון נורית פיש,מנהל הפורום

  10:39, 16 ביוני 2016

  קודם כל סליחה על העכוב במשלוח תשובתי
  אולם, חשוב מאוד להדגיש כי הגישה הרווחת כאילו בית הדין הרבני הוא לטובת הגברים היא גישה מיושנת ולא רלוונטית. אם הבעל בגד בית המשפט ממש לא מתרגש ולעומת זאת בית הדין הרבני רואה זאת בהחלט לחובתו. מקרה שהיה ללקוחה שלי בבית משפט נקבע כי הבעל זכאי למחצית הבית שרכשה האישה טרם הנישואין כיון שחתמה על הסכם ממון (סמוך לנישואין וכי היתה לה ברירה?) ואילו בית הדין הרבני ראה כי נגרם לה עוול כי הוחתמה ממש סמוך ליום הנישואין והורה לבעל כי אם יגע בשקל מהבית , ישלם לה כתובתה שהיתה על מיליון שקלים . בית הדין הרבני התחשב בכך שהבעל בגד, נטש והציל לה את הבית !!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).