העברת הדירה בעקבות פרידה - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 13:13, 12 באוגוסט 2013

  שלום רב בעלי ואני החלטנו להתגרש עקב בגידה מצידו. עשינו הסכם גישור אך הוחלט על פרידה ובמידה ומישהו ירצה להתגרש השני חייב.בהסכם הוא מעביר את חלקו בדירה אלי. ההסכם אושר בבית משפט לעינייני משפחה. האם אני צריכה לשלם מס רכוש שבח וכו.. על העברת החלק שלו אלי. ? אם כן אילו מיסים ואיזה אחוז? אני לא מעוניינת לחכות לקט ואז להעביר ללא עלות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש ,מנהל הפורום

  08:49, 13 באוגוסט 2013

  רונית שלום
  אם ההסכם נוסח באופן שמדובר בהעברה אגב גירושין הרי שאין צורך לשלם מס רכישה ואפשר ליטול את ההסכם המאושר לטאבו ולרשום הזכויות על שמך. יתכן ותדרשי להציג את מסמכי הגט בטאבו אך אין סיבה לכך כיון שהחוק מאפשר גם העברה "אגב גירושין" ללא ביצוע הגט. מכל מקום לא צריך לחול מס שכן, אם אתם ממשיכים להתגורר בצוותא הרי שבהעברה בין בני זוג של חלקו של הבעל בדירת המגורים בה ימשיך להתגורר לא חל מס ואם אגב גירושין לא חל מס. אם אינך רוצה להמתין לגט עם ההעברה ויש לה קשיים בטאבו בלא מסמכי הגירושין את יכולה לרשום הערת אזהרה לטובתך כדי להבטיח זכויותייך ולהיות רגועה.

  תגובה
 • 16:06, 13 באוגוסט 2013

  לדירה כרגע יש הערת אזהרה (נקנתה מקבלן). האם לאחר הסכם בבית משפט לענייני משפחה אני בכל זאת צריכה ללכת לטאבו. מה קורה במידה וארצה למכור את הדירה בסטטוס שבו אני נמצאת. ללא גט מבית דין רבני)
  תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש ,מנהל הפורום

  09:04, 14 באוגוסט 2013

  את לא יכולה לרשום הערת אזהרה על הערת אזהרה אלא בהסכמת הבעלים . באשר לשאר שאלותייך קשה לי לענות בלא עיון בהסכם יהיה זה בלתי אחראי מצידי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).