• 12 באוגוסט 2013

  העברת הדירה בעקבות פרידה

  שלום רב
  בעלי ואני החלטנו להתגרש עקב בגידה מצידו. עשינו הסכם גישור אך הוחלט על פרידה ובמידה ומישהו ירצה להתגרש השני חייב.בהסכם הוא מעביר את חלקו בדירה אלי. ההסכם אושר בבית משפט לעינייני משפחה. האם אני צריכה לשלם מס רכוש שבח וכו.. על העברת החלק שלו אלי. ? אם כן אילו מיסים ואיזה אחוז? אני לא מעוניינת לחכות לקט ואז להעביר ללא עלות

  12 באוגוסט 2013
 • 13 באוגוסט 2013

  העברת הדירה בעקבות פרידה

  רונית שלום
  אם ההסכם נוסח באופן שמדובר בהעברה אגב גירושין הרי שאין צורך לשלם מס רכישה ואפשר ליטול את ההסכם המאושר לטאבו ולרשום הזכויות על שמך. יתכן ותדרשי להציג את מסמכי הגט בטאבו אך אין סיבה לכך כיון שהחוק מאפשר גם העברה "אגב גירושין" ללא ביצוע הגט. מכל מקום לא צריך לחול מס שכן, אם אתם ממשיכים להתגורר בצוותא הרי שבהעברה בין בני זוג של חלקו של הבעל בדירת המגורים בה ימשיך להתגורר לא חל מס ואם אגב גירושין לא חל מס. אם אינך רוצה להמתין לגט עם ההעברה ויש לה קשיים בטאבו בלא מסמכי הגירושין את יכולה לרשום הערת אזהרה לטובתך כדי להבטיח זכויותייך ולהיות רגועה.

  13 באוגוסט 2013
  • 13 באוגוסט 2013

   העברת הדירה בעקבות פרידה

   לדירה כרגע יש הערת אזהרה (נקנתה מקבלן). האם לאחר הסכם בבית משפט לענייני משפחה אני בכל זאת צריכה ללכת לטאבו. מה קורה במידה וארצה למכור את הדירה בסטטוס שבו אני נמצאת. ללא גט מבית דין רבני)
   תודה

   13 באוגוסט 2013
   • 14 באוגוסט 2013

    העברת הדירה בעקבות פרידה

    את לא יכולה לרשום הערת אזהרה על הערת אזהרה אלא בהסכמת הבעלים . באשר לשאר שאלותייך קשה לי לענות בלא עיון בהסכם יהיה זה בלתי אחראי מצידי.

    14 באוגוסט 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?