היכרות מוקדמת בין עד רפואי מומחה לבעל דין - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 15:50, 3 בספטמבר 2013

  היי ברצוני לדעת אבי נבדק עי רופא גריאטרי שעובד ומנהל מחלקה של גיסתי(אשת אחי) שעובדת התור אחות במחלקה. יש לציין שלאחר הבדיקה הוא אישר כשירות לעיניין צוואה. שהנהנים מצוואה זאת אחי ואישתו (האחות)וכל אחיי האם אין בזה משוא פנים. או ניגוד עיניינים? האם יחס עובד מעביד לא מפריע? האם בתעודת הרופא שהוא רשם שהיא קשירה לצוות הוא היה צריך לגלות גילוי נאות שיש בינו לבין בעל הדין שהזמין היכרות? האם בית המשפט יפסול עדות מומחה כזאת שהוזמן עי הצד של אחי. אודה לתשובתך?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש ,מנהל הפורום

  17:08, 3 בספטמבר 2013

  בעיני לא ראוי בעליל . ראוי היה כי הדבר יובא לתשומת לב בית המשפט עוד טרם הגשת חוות הדעת . בהחלט הייתי רואה מקום להגיש בקשה למתן חוות דעת נוספת לאור העובדה שגיסתך שהיא צד מעוניין עובדת עם אותו רופא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).