בדיקת אבהות ללא הסכמת האם - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • אודליה

  נשלח ע"יאודליה 13:35, 1 בינואר 2014

  אשתו של אחי בגדה בו והוא גילה את זה אחרי שנולד להם הבן השני, לפני 5 חודשים. אחי רוצה לעשות בדיקת אבהות כדי לוודא שהבן שלו וגם הבת הגדולה יותר אבל אשתו לא מוכנה שהוא יעשה את הבדיקה. האם אחי יכול לעשות בדיקת אבהות לשני הילדים ללא ידיעתה וללא רשותה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  15:44, 2 בינואר 2014

  לא ניתן לבצע בדיקת אבהות בלא הסכמת האם וגם אם האם היתה מסכימה לא היה בכך כדי לסייע שכן, לא מבוצעת בדיקת אבהות בלא צו בית המשפט. ובית המשפט לא יתן צו לביצוע בדיקה כזו. המצב המשפטי הוא מצב מתסכל.
  בית המשפט מעדיף את טובת הילד גם במחיר חיוב אב במזונות ילד לא לו.
  הגישה בבתי המשפט היא כי מאחר ותוצאת בדיקת רקמות עלולה להביא לכך שהילד יחשב "ממזר" בית המשפט מעדיף את טובת הילד על פני גילוי האמת וזכותו של האב. מתסכל ? מאוד מאוד . אך זה המצב המשפטי . יש פסיקה של בית משפט לענייני משפחה הגורסת כי זכותו של קטין לדעת מי אביו גוברת על זכותו שלא להחשב "ממזר" בהתאם להלכה היהודית, אך פסיקה זו אינה פסיקה שעמדה במבחני הערעור ולכן לא מחייבת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).