גירושין - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 16:18, 30 בינואר 2014

  לפני הנישואין, היתה ברשותי דירה שקניתי מכספי והיתה רשומה על שמי . במהלך הנישואין מכרנו את הדירה ועברנו לדירה אחרת. שאלתי היא האם כעת שאנו עומדים לפני גירושין, אני יכול לדרוש את החלק היחסי שלי בכסף של הדירה הישנה שמכרנו ובעזרת הכסף הזה קנינו דירה אחרת והוספנו עוד מכספים משותפים.תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  11:47, 2 בפברואר 2014

  אם הדירה החדשה שנרכשה נרשמה בטאבו על שם שניכם בחלקים שווי,ם העובדה שכספי דירה שהיתה בבעלותך שימשו לרכישת הדירה החדשה אינה מקנה לך זכות לכספי הדירה הקודמת, אלא אם ערכתם בטרם נישאתם , הסכם ממון בו קבעתם כי כל רכוש ו/או חליפיו של אותו רכוש ו/או כספים ישמר לזכותו של אותו צד לו היו שייכים לפני הנישואין. אם לא הבטחת זכויות אלה בהסכם ממון (ומשאלתך עולה כי לא עשית כן), אזי הקובע הוא הרישום של הדירה החדשה. אם הדירה רשומה על שם שניכם , אזי הזכויות בדירה מתחלקות ביניכם בחלקים שווים. קיימת כמובן אפשרות לאשתך לגלות יושרה ולהסכים לחלוקה בלתי שווה של תמורת הדירה, אך זה כאמור, תלוי ברצונה הטוב ובהגינות שלה. ברצוני לציין שמוכרים לי מקרים כאלה שצד מהצדדים מגלה יושרה ומסכים לכך. הגינות ויושר לא מהווים מילה גסה גם כשמדובר בגירושין....

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).