• נטע

  נשלח ע"ינטע 10:38, 11 בפברואר 2014

  אני ובעלי פרודים ב-6 חודשים האחרונים. בעלי יצא מהדירה ולא חי איתי. אני הכרתי בחור חדש ונוצר בינינו קשר. האם אני נחשבת בוגדת בבעלי והאם זה יכול לבוא לרעתי בבית דין?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  11:57, 11 בפברואר 2014

  נטע שלום
  השאלה למה את קוראת יזיק לי. אם בעלך הגיש תביעת גירושין ואליה כרך את שאלת מזונותייך והרכוש שבית הדין הרבני ידון בו, הרי שבית הדין הרבני עלול לקבוע שאינך זכאית למזונות אישה (בניגוד למזונות ילדים אשר את לא חייבת להסכים לכך שבית הדין ידון בהם והם נשמעים בבית המשפט לענייני משפחה). אם הכרת מישהו ואת מאושרת במערכת היחסים החדשה שאת בונה, אין כל בעיה בכך. זאת מדוע? כיון שבעלך מחוייב לתת לך גט ואם יעלה זאת בפני בית הדין , מאחר ואת "אסורה על הבעל ועל הבועל". כך שאם לא יסכים לתת לך גט, בית הדין יחייב אותו לתת לך הגט. לכן, בעצם, מערכת היחסים שבנית מהווה "תעודת שחרור" מנישואיך, למקרה שבעלך לא יאות להתגרש ממך. אם את בחורה דתית ומוכרחה למסד הקשר הבא, אזי את בבעיה כי לא תוכלו להינשא כדת משה וישראל. נראה לי שאת לא ממש מודאגת מכך... לסיכום מה שנראה כבעיה מהווה בהחלט דווקא פתרון כי בבית הדין יחייבו אותו לתת לך גיטך. אה כן, כתובתך לא תקבלי ... מילא !!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).