משך זמן קבלת תשובה ממינהל מקרקעי ישראל - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 16:44, 23 בנובמבר 2014

  שלום קבלתי יפוי כח על ידי עורך דין לטפל בדירה של הורי שאלותי 23.11.14 א. כמה זמן מאז שאני מגיש בקשה אקבל תשובה מרשות מינהל מקרקעי ישראל ב. האם חייב להיות חוזה חכירה במינהל !!

  השב
 • 14:09, 14 בדצמבר 2014


  רמי שלום רב

  אין לי פרטים על הדירה ולא אוכל לענות לך .

  תשלח לי פרטים על הדירה, הכתובת, ואוכל לענות לך על שאלותיך. בכללי רוב הדירות לא רשומות בר.מ.י.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורוםם
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.