בעלות על דירה שנמצאת בחכירה מהוונת לעוד 9 שנים - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 12:54, 23 בדצמבר 2014

  שלום, רכשתי לאחרונה דירה הנמאת בחכירה מהוונת לעוד כ 9 שנים, האם ניתן לקבל בעלות על הדירה ו/או לחדש את החכירה כבר כעת? מהי העלות של פעולה זו? תודה רבה

  השב
 • 12:59, 23 בדצמבר 2014

  רק בככדי להבהיר
  מדובר על דירת מגורים קיימת בבית קומות בת"א

  תגובה
 • 14:50, 23 בדצמבר 2014

  רון שולום רב

  אין צורך היום לקבל הוון אלא אם אתה מוכר את הדירה.

  אם תרצה היום אשמח לקבל עוד פרטים על הדירה ואוכל להתייחס.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.