צו ירושה ומשק חקלאי - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 11:40, 6 בינואר 2015

  שלום,מתנהלים הליכים בביהמ"ש לענייני משפחה בקשר לרישומי כבת ממשיכה,אימי לצערי נפטרה במהלך ההליכים[הייתה חסויה].האחים הגישו לביהמ"ש שהם מוציאים צו ירושה בבי"ד רבני,ונקבע דיון.האם במהלך זה הוצאת צו הירושה הם יצליחו לטרפד את ההליך של קבלת זכויות בנחלה?הם עשו קירקס שנתיים בביה"מש והמתינו למותה של אימי.ועתה הגיע הרגע הגדול מבחינתם.תודה.

  השב
 • 15:47, 6 בינואר 2015


  מירי שלום רב

  המקרה הוא לא פשוט ונוגע להרבה דינים לדעתי את חייבת להיות מיוצגת. לפי הנתונים שכתבת במידה ותתנגדי הם לא יוכלו להוציא צו ירושה בבית דין רבני אבל את חייבת לפעול מהר כי ההליכים ממשיכים אם לא תגיבי.

  כיורשת אחייך לא יכולים לעשות כראות עיניהם. חיבים לבדוק את כל המסמכים לנושא הבן ממשיך וההשלכות הם להמשך ההתנהלות בבית המשפט.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977
  050-7249020

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.