בניין הרשום בשיטת אדמת מירי אינו רשום כבית משותף - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אורנה

  נשלח ע"יאורנה 12:56, 2 במאי 2015

  שלום., אני שוקלת לרכוש דירה בבניין של 6 דיירים, שנימצא כרשום בשיטת אדמת מירי. הבניין אינו רשום כבית משותף כרגע. האם הנכם צופים קושי עתידי לבצע פעולות כגון פינוי בינוי או תמ"א 2 . אציין כי הבניין הוקם בתחילת שנות החמישים. תודה מראש אורנה

  השב
 • 16:11, 18 במאי 2015

  אורנה שלום רב

  אין שום קשר לכך שהמקרקעין מסוג מירי

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  050-72049020

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.