שימוש חורג בקרקע חקלאית - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • נילי

  נשלח ע"ינילי 06:30, 23 במאי 2015

  שלום,האם שימוש שעושה בן בעל משק חקלאי משלו בקרקע חקלאית של אימו ללא הסכם, שכירות הו שימוש תקין?או שאפשר לכנותו שימוש חורג?[את כל ההכנסות הבן גורף לעצמו.תודה

  השב
 • 19:01, 23 במאי 2015

  נילי שלום רב

  לא הבנתי את הבעיה האימא יכולה להוציא אותו אם תרצה כמובן.

  אין שום קשר להסכם או עם הרווחים שלוקח לעצמו ובטח לא לנושא שימוש חורג.

  . רון שוורץ, עו"ד
  מנהל הפורום

  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.