מפקח מהמינהל דורש שנפנה תוך שבוע מבנה נייד בו אנו גרים בשכירות - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • רות ברונשטיין

  נשלח ע"ירות ברונשטיין 10:37, 24 באוגוסט 2015

  שלום אני מתגוררת בשכירות במשק במושב עולש. יש לי פה מבנה נייד שהבאתי (המונח על יסודות בטון שהיו כבר במשק). לפני מספר ימים עבר פה מפקח מהמנהל והודיע לנו שאם לא נפנה את המבנה תוך שבוע ידווח עליו ויגיש תביעה נגדנו. הייתי מעוניינת להתייעץ לגבי המשמעות של צעד כזה? מה זה אומר הגשת תביעה מצד המנהל ועד כמה רציני או מהיר זה? אני גם ככה מתכננת לעזוב פה בינואר וכבר התחלתי בתהליך מכירת המבנה אבל מניחה שלא אצליח לפנות אותו כל כך מהר ולכן מתלבטת כיצד להתקדם ועד כמה רציני או משמעותי הדיווח שלו ועד כמה מהר הם פועלים... תודה מראש, רות.

  השב
 • 11:01, 24 באוגוסט 2015

  רות שלום רב

  הנחלה שייכת למשכיר שלך לא שלך, אני מניח. הבעיה היא שלו בראש ובראשונה מול המנהל.

  אם גם את נפגשת עם המפקח סביר שהם יפעלו גם נגדך.

  את צרכה לברר מי זה מפקח אולי הוא מהמועצה האזורית ולא של המנהל.

  בכל מקרה הם פועלים תוך מספר חודשים

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  050-7249020

  תגובה
 • 14:40, 24 באוגוסט 2015

  הי רון תודה על המענה. אני שוכרת את המשק ואת הבית הבנוי פה אבל המבנה הנייד הוא שלי. המפקח פנה אלי והוא אמר שהוא מהמנהל לא מהמועצה.
  האם לערכתך יקח מספר חודשים עד יתחילו לפעול בכלל או שמתחילים מיד אבל הנזק (התביעה) תיהיה רק בעוד מספר חודשים?
  אני אסביר לך את קו המחשבה שלי: אני זקוקה למבנה הזה לחודש וחצי הקרובים ואח"כ גם ככה התכוונתי לפנות אותו, לדברי המפקח "עלי לפנות אותו תוך שבוע או שידווח על זה...." אז אני מתלבטת האם לפנות אותו בדחיפות באילוצים והפסדים קשים בשבוע הקרוב בכדי להמנע מדיווח או לתת לו לדווח ולהמתין עד הפעולה הבאה מצידם ואני לא יודעת בכלל מה הצעד הבא מצידם יהיה וכמובן שאני לא מעוניינת לקבל תביעה מצידם....

  תגובה
 • 14:53, 24 באוגוסט 2015

  רות

  אין נוסחה מתמטית כאן. אם תוכלי תיצרי אתו קשר או תפני למחוז לפיקוח ותבקשי הארכה של חודש וחצי לפינוי.

  רון

  תגובה
 • 15:32, 24 באוגוסט 2015

  תודה. האם תוכל מעט להסביר לי על התהליך שצפוי להיות אם לא אפנה את המבנה תוך השבוע שאמר לי בהנחה שלמעשה הוא כלל לא דיווח עליו עדיין. מה משמעות הדיווח? האם שווה לי להמתין לקבלת צו פינוי?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.