טעות בחוות דעת של המינהל - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אודי

  נשלח ע"יאודי 11:58, 17 במאי 2013

  מה עושים שהמינהל במשך 20 שנה (לאורך כל תקופת החוזה) מכיר בזכויות ולאחר 20 שנה פתאום מוציא מכתב שרירותי שהוא טוען כי אין לבעל זכויות (במשך 20 שנה) כל זכות ? מה עושים במקרה כזה? אם המינהל לא הוכיח את טענותיו בבית המשפט, מה המשמעות המשפטית של דעת המינהל? האם צד ג' יכול לטעון כנגדי בעקבות המכתב מהמינהל? (הכוונה מבלי שהעניין הוחלט בבית משפט)

  השב
 • 15:21, 19 במאי 2013


  אודי שלום רב

  אני מבין שהנושא היה כבר בבחינה משפטית . בכול מקרה כדי לענות לך אני חייב לראות את המסמכים כמובן את החוזה והמכתבים ממנהל מקרקעי ישראל, תוכל לפקסס לי אותם או תעביר במייל.

  פקס: 03-9508997

  בכלליות אם מדובר שהיה לך זכות כול שהיא תלוי איזה זכות והאם היתה מותלת באירוע ו/או בפרק זמן כול שהוא. כשניראה את המסמכים אוכל לענות לך בהרחבה.

  לא הבנתי מי זה צד ג' ובאיזה עניין ו/א פורום מדובר.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.