הגשת הצעה למכרז למגרש במנהל מקרקעי ישראל - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 00:58, 14 בפברואר 2017

  שלום אני רוצה להגיש הצעה למכרז, אבל המגרש מצויין כ 2 יחידות דיור האם שאני מגישה הצעה היא צריכה להתייחס ליחידה אחת, או ל 2 יחידות ואם תנאי המכרז היא 2 אנשים שונים שיגישו הצעה, האם אני מחוייבת למצוא שותף, או שהזיווג למגרש שיש בו 2 יחידות בניה נעשה על ידי המנהל?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

  עו"ד אסף גסטפרוינד,מנהל הפורום

  08:39, 14 בפברואר 2017

  במכרז ספציפי, מה שקובע הם תנאי המכרז הספציפי, המפורסמים בחוברת המכרז. כל התשובות לשאלות שלך אמורות להימצא בחוברת המכרז.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.