עמדת מנהל מקרקעי ישראל לגבי בן ממשיך - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 10:39, 1 בפברואר 2013

  אני חבר מושב בערבה רציתי לברר מה עמדת מנהל מקרקעי ישראל בנושא האם עדיין קיים רישום בן ממשיך והיכן בונה את ביתו

  השב
 • 08:58, 3 בפברואר 2013


  בוקר טוב
  נושא בן ממשיך הוא אחת ההעדפות היותר טובות של ההתישבות העובדת לגבי העברה בין דורית של משקים חקלאיים. אנני יודע מאיזה מושב אתה אבל בגדול ברוב ההסכמים מול המנהל עדיין מעוגן נושא הבן ממשיך. סיום ההליך הוא ברישום במנהל מקרקעי ישראל שיש בן ממשיך לאחר הרישום באגודה ובסוכנות.

  חשוב מאוד שכדי למנוע מריבות בין האחים יש להכין את העברה בבצורה נכונה עם הסכמים בניהם.

  עו"ד רון שוורץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.