פינוי מדירה שכורה בדמי מפתח - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אילנה

  נשלח ע"יאילנה 12:28, 24 ביולי 2013

  היי שלום רב לעו"ד רון שוורץ אני גרה בדירה בדמי מפתח מעל 50 שנה ומשלמת שכירות בסביבות 50 ש"ח לחודש הבניין שייך לבעלי הבניין שגרים גם כן בבנין יש כמה יורשים ניגשה אלי בעלת הבית ואמרה לי שהחליטו כל היורשים .. למכור את הבניין ואת הדירות ומי שרוצה שיקנה תבית ומי שלא יהיה צריך לפנות תדירה.. שאלתי : האם ניתן לפנות אותי מהדירה? אין לי אפשרות לקנות את הדירה.. מה אני יכולה לעשות אני בלחץ ? מודה לך על עזרתך העניין בברכה אילנה

  השב
 • 10:17, 26 ביולי 2013


  אילנה שלום רב

  בצורה כללית אין אפשרות לפנותך מהדירה אלא על פי הסעיפים המופיעים בחוק או בחוזה עליו חתמת.

  אם תפקססי לי את החוזה עליו חתמת אוכל ביתר בהירות ליעץ לך בנושא הפינויי.

  בכול מקרה תצטרכי ליווי בין היתר לבדוק האם הם באמת היורשים ומי מהם אולי לא כולם ודרך ההתנהלות בהמשך מולם .

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ

  מנהל הפורום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.