התנגדות אחים להעברת בן ממשיך - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • איילה

  נשלח ע"יאיילה 14:30, 12 בספטמבר 2013

  שלום, אחרי העברת בן ממשיך, יש אפשרות שהאחים יתנגדו לכך? ובאיזה דרך אפשר להבטיח את הנושא , ללא אפשרות לשנות זאת, שאחרי לכתה של אימי??

  השב
 • 07:37, 15 בספטמבר 2013


  איילה בוקר טוב

  כשאת אומרת אחרי העברת בין ממשיך האם את מתכוונת שהוא גר במושב ו/או שהוא רשום במנהל ו/או בסוכנות למה כוונתך.

  באופן כללי הבן ממשיך נכנס לתוקף אחרי מאה ועשרים של שני ההורים, בעלי הנחלה וגמר הרישום במנהל.

  במשך השנים נתקלתי במקרים רבים שלא השלימו את התהליך וכאן התחילו הבעיות.

  כשהתהליך מושלם רק לעיתים נדירות ובסיבה קיצונית בלבד אפשר לשנות זאת למשל אם החתימה של ההורה/ם כשחתמו לא הבינו על מה חתמו. אבל נטל ההוכחה על התובע, כמובן.


  עו"ד רון שוורץ

  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.