החזרת שביל לתכנית לאחר שינוי בתכנית הישוב - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אילן

  נשלח ע"יאילן 05:12, 5 באוקטובר 2013

  השכונה שלי נבנתה בשנות החמישים כמשק עזר. בתוכנית הופיעו דרכים ושבילים שלא תאמו למציאות בשטח. לאחר שנים נעשתה תוכנית חדשה לישוב שבה שבילים מסוימים נעלמו, בהתאם למצב האמיתי בשטח. האם יכול מישהו לקום ולדרוש החזרת שביל מסוים לשטח, למרות שהשביל נבלע במגרשים הצמודים בתכנית החדשה.

  השב
 • 12:57, 6 באוקטובר 2013


  אילן שלום רב

  חסרים לי הרבה מאוד פרטים אין שום קשר לנושא משק עזר. האם התוכנית החדשה אושרה ע"י מי ובאיזה תאריך, מה כוחה. אני מציע לך לגשת לוועדה המקומית לתכנון ובניה במועצה האזורית או בעיר לבקש אינפורמציה על המגרש שלך. כמו כן את מפת הגבולות של השטחים. לברר עם הוועדה מתי זה אושר וע"י מי וכול אינפורמציה שתוכל להוציא בנושא הגבולות של המגרשים.

  בנמידה ויהיו לך שאלות אשמח לענות.

  בצורה כללית כשנדע מתי אושרו הגבולות והאם יש תצ"ר למגרשים והגבולת עצמם נוכל להמשיך ולבחון האם אפשר לפתוח את ההחלטה( אם יש).

  עו"ד רון שוורץ

  מנהל הפורום

  תגובה
 • 06:34, 7 באוקטובר 2013

  תודה!
  מדובר במועצה איזורית. לפני הרבה שנים עשו מדידה רישמית חדשה. השאלה היא האם יכול מישהו לדרוש חזרה למצב שהיה בשנות החמישים רק בכדי שיהיה לו שביל גישה, שביל שבוטל במדידה הרישמית החדשה יותר.
  את גבולות החלקה שלי יש לי במדידה על ידי מודד מוסמך, ושם השביל לא קיים.

  תגובה
 • 08:27, 7 באוקטובר 2013


  אילן שלום רב

  זה שעשו מדידות לפני כמה שנים לא נותן לה תוקף של תוכנית או תצ"ר. אתה חייב לשאול במועצה, בוועדה המקומית איזה תוקף יש למדידה שאצלם.

  אפשר לפתוח את זה בתביעה לביטול המדידה הספציפית בגבול שלך וחזרה לקודם. הליך לא פשוט וארוך בבית המשפט עם עלויות של בעלי מקצוע.

  רון שוורץ, עו"ד
  מנהל הפורום

  תגובה
 • 04:23, 8 באוקטובר 2013

  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.