בדיקת אפשרות לחכירת קרקע ללא מכרז - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • מתווכת מתחילה

  נשלח ע"ימתווכת מתחילה 09:09, 11 באוקטובר 2013

  איתרתי קרקע, שנראתה כ"לא בשימוש"...בגודל של כמה עשרות דונמים. בבירור בוועדה המקומית התברר לי כי הקרקע שייכת לקק"ל ומזה מספר שנים אינה מוחכרת. פניתי בטלפון ובפקס, למספר גורמים במנהל ברמה של מנהלי חטיבות ומחוזות ומזה שבועיים טרם קיבלתי תשובה מלבד "זה אינו בתחום אחריותי תפני ל..." במקביל פניתי לשתי קבוצות עסקיות אשר עיסוקן מתאים לייעוד המתואר כיעוד הקרקע והן הביעו התעניינות ראשונית. האם תוכל לעזור לי בעצה טובה כיצד ולמי לפנות ? האם יש דרך להחכיר את הקרקע ללא מכרז? האם יש אפשרות להגיע להסכם חכירה של 99 שנה , הרי מדובר בקבוצות עסקיות שבתמורה להשקעתן ירצו הסכם לטווח ארוך? חשוב לציין שפעילותן באזור תתרום לקהילה המקומית גם ברמת תעסוקה וגם במתקני המקום. לתשובתך המלומדת אודה:)

  השב
 • 07:08, 15 באוקטובר 2013


  בוקר טוב מתווכת מתחילה

  את צצרכה להבין את כול שרשרת הזרימה כדי לנסות ולהבין היכן להתחיל ולא רק בנושא אחד.

  יש את הצד התכנוני מה מותר לבנות בשטח ואת זה תוכלי לברר בוועדה המקומית לתכנון ובנוה באזורך.

  בנושא הקנייני תפני לרשות מקרקעי ישראל לתבררי של מי השטח ואם יש לרשות עניין לפתח ו/או ליזום תוכניות באזור.

  בכל מקרה השטח יצא לשווק במכרז.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  050-7249020 פקס: 03-9508997
  ronsc1@gmail.com

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.