אי העברת בעלות לקונים - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
  • יעל

נשלח ע"ייעל 22:01, 12 באוקטובר 2013

שלום לעו"ד מכרתי בית למשפחה שעו"ד שלהם עשתה הסכם עם המנהל שלא ישלמו מס רכישה בעד הבית שקנו ממני בתנאי שימכרו את ביתם הנוסף בתוך שנתיים. בינתיים הנכס רשום על שמי ואני לא יכולה לחכור שטח מהמנהל ע"מ לבנות את ביתי עד שאלו לא ימכרו. האם יש פתרון למצב הזה?

השב
  • 07:03, 15 באוקטובר 2013

שלום רב

יש אפשרות למכור דירה ולקבל פטור מתשלום מס רכישה עד 24 חודש.

העו"ד שלך צריך להיות בקשר עם העו"ד של הקונים בדבר קבלת אישור למנהל. יש אפשרות לקבל אישור כזה.

עו"ד רון שוורץ

מנהל הפורום

050-7249020 פקס: 03950899
    ronsc1@gmail.com

תגובה
  • 09:01, 15 באוקטובר 2013

תודה על תשובתך, אך לא ברור לי- מי צריך לתת את האישור למינהל? העו"ד שלהם? כרגע שני העו"ד לא מבינים את תפקידם בהתרת הפלונטר ולכן אני צריכה להבין לפרטים מה צריך. האישור הזה הוא אישור בכתב שהעו"ד כותב? או אישור מהמינהל?
    תודה

תגובה
  • 11:36, 15 באוקטובר 2013

יעל

כול ההתנהלות אך ורק עם העו"ד שלך שמייצג אותך. אם הוא לא יודע איך להביא לך את האישור זה בעיה.

עו"ד

רון שווורץ
    מנהל הפורום

תגובה
  • 13:47, 15 באוקטובר 2013

זו אכן בעיה. לכן אני שואלת שוב, איך להביא את האישור?
    גם במענה הטלפוני של המינהל לא ידעו על איזה אישור מדובר והפנו אותי לברר איתך שוב.
    תודה..

תגובה
  • 11:19, 15 בינואר 2014

יעל שלום רב

התיחסתי לפתרון בתשובתי

תוכלי להתקשר אלי ואנחה אותך.

עו"ד רון שוורץ
    מנהל הפורום

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.