רכוש משותף(קרקע) בבנין משותף - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • שמעון

  נשלח ע"ישמעון 03:24, 29 באוקטובר 2013

  שלום אני מתגורר בבנין משותף , שבו 6 דירות 4דירות חדר בקרקע ו 2 דירות בגודל 2וחצי חדרים בקומה העליונה אחת בצד המזרחי של הבנין והשניה בצד המערבי של הבנין , הטאבו אומר שיש לחלק בששית את הרכוש השותף ,(דונם מאתיים) האדמה היא אדמת מנהל , לאחרונה החליט השכן מלמעלה להשתלט לי על השטח ובנה לי חומה בגובה של מטר תשעים , סגר לי את האור בדירה , ואת האויר , כשהוא מאיים עלי בסכין וכלב גדול , הוא טוען שהאישה שמכרה לו את הדירה נתנה לו גם את החלק שלי ברכוש המשותף , (זה לא מופיע בחוזה הקניה שלי,)כי שנינו קנינו מאותה אישה , 2 הדירות שלי ושל השכן היו שלה , אין תקנון מוסכם, יש תקנון מצוי, 2 שאלות , 1. האים יכולה היתה לתת לו את חלקי, ?? 2, מה עלי לעשות במקרה כזה , איך לפעול הכי נכון והכי חכם, אני לא רוצה להסתבך איתו במריבות , אני רוצה לפעול לפי החוק,

  השב
 • 07:50, 29 באוקטובר 2013


  שמעון שלום רב

  בבית משותף אף אחד לא יכול לבנות ו/או להשתלט על שטח משותף השייך לכלל הדיירים.

  לגבי הקניה שלו, יש אפשרות להעביר כול דבר אבל כמובן זה לא חוקי ולא תופס בשום רשות.

  אני חושב שאתה צריך עזרה של עו"ד להמשך הטיפול מול הדייר " המשתלט ".

  אתה יכול להתחיל בעירייה לבדוק את השטח של הבית המשותף, השטח הציבורי. במידה ויש חריגה של השכן לפנות לפיקוח במכתב שיבואו להפסיק את החריגה והשימוש. זה תפקידם.

  בהמשך יש לתבוע אותו לפינויי.


  בברכה

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.