החכרת שטחים חקלאיים ותשלומים לאגודה חקלאית - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • נילי

  נשלח ע"ינילי 02:15, 12 בפברואר 2014

  שאלתי: האם אגודה חקלאית רשאית לגבות מחבר סכום כסף עבור החכרת שטח חקלאי מעבר לשטח המוקצב על ידי מנהל מקרקעי ישראל ולבקש תמורתו סכום הגבוה מהתשלום הנדרש על ידי ממ״ל? תודה

  השב
 • 14:34, 12 בפברואר 2014

  צהרים טובים נילי

  שאלתך מורכבת וכך גם התשובה. אני לא מכיר את הפרטים שבמושבך אולם בצורה כללית השטחים מוחכרים למושב והמושב מחלקם לחברי האגודה.

  האגיודה מתנהלת ע"י הנהלה בשותף כשממעליה האסיפה הכללית. ההנהלה יכולה לחייב את החברים ו/או כל מעבד קרקע מעבר לנחלתו בסכום כל שהוא. רצוני לציין שהתשלום לרמ"י הוא רק אחד מההוצאות שהאגודה מחויבת. בכל מקרה ההנהלה מחויבת להביא זאת לאישור באסיפה הכללית שעורכת כל שנה.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.