בנייה קלה במכרזים של מנהל מקרקעי ישראל - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • גרג

  נשלח ע"יגרג 13:48, 3 במרץ 2014

  שלום רב, האם אפשרי במכרזים של מנהל המקרקעין לבנייה נמוכה, לבנות את ביתך בבנייה קלה\מודולארית? או שיש חובה לבנות בית עם יסודות בטון ובלוקים כפי שנהוג בארץ. הבסיס אגב הוא מבטון בבנייה הקלה. תודה מראש.

  השב
 • 14:30, 3 במרץ 2014

  גרג שלום רב

  אני לא יודע על איזה מכרש אתה מדבר כמובן. בצורה כללית מי שקובע את החומרים וצורת הבניה זו הוועדה המקומית לתכנון ובניה באזור המקרקעין. כל עוד זו אדמת מנהל הם גם חותמים על הבקשה להיתר ושם יתיחסו לכך. אם אין הגבלה אז ההגבלה היחידה הירא ההגבלה התכנונית.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
 • 16:47, 3 במרץ 2014

  תודה על המענה.
  האם המידע הזה אמור להיות רשום בספר המכרז או שרק בירור מקדים אצל הוועדה המקומית ייתן לי את התשובה? קראתי כמעט את כל הספר ולא ראיתי את הסעיף המתייחס לכך, אני כמובן חושש להציע הצעה במידה ולא יותר לי לבנות בבנייה קלה.
  תודה.

  תגובה
 • 09:04, 4 במרץ 2014

  גרג שלום רב

  נתתי לך תשובה בהתחיחסות הקודמת שלי. צריך לבדוק את הנושא.

  בברכה

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.