משך זמן המתנה לאישור תוכניות ממ"י - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 11:33, 11 במרץ 2014

  הי, סיימתי את השלב התכנוני של הבית הפרטי אשר נמצא על קרקע השייכת למנהל, ונתקבלה בהסכם שיתוף. העברתי תוכניות לאישור לממ"י. הבנתי שהתוכניות עוברות במחלקות תכנון ומשפטי, הנ"ל קרה לפני חודש. רציתי לדעת מהו פרק הזמן הסביר, ואם יש הגדרה כזו לאישור תוכניות. תודה,

  השב
 • 17:35, 12 במרץ 2014


  אלון שלום רב

  אין פרק זמן מוגדר זה יכול לקחת חודשיים שלוש.

  תלוי באיזה מחוז אתה תהיה איתם בקשר שבועי.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.