עו"ד בחברה המשכנת יצא לחופש. מה עושים? - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • עמנואל

  נשלח ע"יעמנואל 17:22, 26 במרץ 2014

  שלום, עורך הדין בחברה המשכנת של הדירה שאני קונה יצא לחופש של שבוע. כבר נאמר לי שגם כשיחזור הוא יהיה עסוק מדי להוציא לי אישור זכויות חדש. אם לא יהיה לי את המסמכים הנדרשים בזמן למשכנתא, אז לא אספיק לשלם בזמן, זה ייחשב להפרה ייסודית של החוזה ואני צפוי לקנס של יותר מ-100,000 ש"ח. אותם זה לא ממש מעניין. מה עושים? האם אין חובה מבחינתם לספק את המסמכים בתוך פרק זמן מסויים?

  השב
 • 09:37, 27 במרץ 2014


  עמנואל שלום רב

  אני מבין את הבעיה שלך אבל לא ברור למה תצטרך לשלם סכום כזזה, הפיצוי בד"כ עם ההסכם מתבטל.

  תהיה בקשר עם העו"ד שלך שייצג אותך חשוב מאוד.

  בכל מקרה תשתדל לגשת למנהל בחברה לקבלת אישורי הזכויות.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.