רכישת 30 מ"ר מהמינהל עליהם ניצב מבנה ישן - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 12:57, 12 באפריל 2014

  אני חוכר בקרקע עירונית מהוונת (מגרש=800מר).בקצה השטח ישנו מבנה ישן שאינו ראוי לשימוש=30מר. לפני מס שנים בניתי את ביתי על המגרש תוך ציון המבנה הישן להריסה שלא מומשה .בבאותו מעמד שילמתי למינהל בבגין התוספת שבניתי מעל 160 מר. המבנה הקטן נשאר מאז על כנו ולא נעשה בו שימוש.עכשיו,ברצוני להשתמש במבנה לצורך מחסן ולשפצו. האם ניתן לרכוש מה מינהל את אותם 30 מר שעליהם ניצב המבנה הישן. או שבהכרח מדובר כאן על שטח החורג מהגדרת ״תוספת בניה״ ?

  השב
 • 09:59, 13 באפריל 2014


  שמואל שלום רב

  ע"פ מה שאתה כותב בבקשה להיתר סומן המבנה להריסה. זה הנמצב נכון להיום כדי לשנות זאת אתה חייב להגיש בקשה להיתר חדש.

  יחד עם זאת אני מציע לך לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובניה בכדי לקבל אינפורמציה וזכויות במגרש ע"פ התוכניות הקימות.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.