אי העברת חניה צמודה לטאבו - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • יעקב הלר

  נשלח ע"ייעקב הלר 15:40, 23 באוגוסט 2014

  שלום רב לפני 42 קנו הורי דירה ,בתחילה לא רצו חניה צמודה ולכן סעיף החינה הצמודה נמחק מהחוזה , אולם, בשלב מאוחר יותר לפני הכניסה לדירה ולפני ההתחשבנות הסופית הם החליטו שהם רוצים וגם שילמו עבורה (ישנם אישורים) , אבל סעיף החניה נשאר מחוק, ורק לאחרונה (בגלל מצוקת חניה) גילנו את הדבר , אני יצרתי קשר עם החברה , אבל אני מבקש לדעת האם הזכות עדיין עומדת , למרות הזמן שעבר? ומה ניתן לעשות עלמנת לממש את הזכות או לחליפין מה לגבי פיצוי בגין אובדן הזכות שנקנת? בכבוד רב יקי הלר

  השב
 • 09:34, 24 באוגוסט 2014


  מר הלר שלום רב

  אם הבנתי נכון הוריך קנו דירה לפני 1942 ? ולא נרשמה חניה על שמם, למרות ששילמו וקנו אותה. בכל מקרה חייבים לראות את המסמכים שיש ברשותך כמובן, כפי שציינתה במכתבך.

  נושא ההצמדות של הדירה וגם הדירה מקבל ביטויי ברישום, בסופו של עניין ברשם המקרקעין. באם חלה " תקלה " כל שהיא בדרך של רישום החנמיה או הצמדות כל שהן לדירה הדבר ניתן לתיקון בצורה סדורה.

  אני מציע שתעביר לי את המסמכים במיל ו/או בפקס ואני אוכל ליעץ לך בצורה מיטבית ועדכנית לגבי המקרה הפרטני שלך.


  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977
  ronsc1@gmail.com

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.