הרפורמה במנהל - הקניית בעלות - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 20:47, 7 בספטמבר 2014

  כיום, לאחר עדכון החלטת מועצה 1370, הקניית הבעלות תינתן למגרשים עד 540 מ"ר בחינם, אם יש לי 543 מ"ר אני נדרש לשלם 3% מהמטר הראשון כלומר כ 30,000 ש"ח !!! היתכן ? כל מ"ר עולה 10,000 ש"ח !!! מדוע זה אינו מחושב באופן ליניארי ?

  השב
 • 10:28, 14 בספטמבר 2014


  אבי שלום רב

  אבי זו המגמה בר.מ.י. לאחר לחצים של הממשלה, לפשט את הבירוקרטיה ולחתוך את נושא הבעלות והשכירות ולנתק ככל האפשר את הצורך בר.מ.י. בהעברת הנכס שעל שמו. חתכו בנקודה מסוימת וגם זה ישתנה בעתיד לקולה כמובן.


  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום.
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.