צריכת חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • הרצל

  נשלח ע"יהרצל 22:52, 18 באפריל 2013

  הורי מכרו נכס בשנת 2010 כעבור 3שנים הורי קבלו מכתב מחברת חשמל כי מכיון שצריכתם נמוכה הם חייבים לחברת חשמל חוב של 22000 ש״ח הורי הם זוג מבוגר בני 75 ואין הצדקה שהם יצרכו חשמל כל כך הרבה מה עלי לעשות יש חשבון סופי מחברת חשמל בזמן מסירת הדירה על קונה הנכס?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  17:19, 23 באפריל 2013

  הרצל שלום,

  על מנת שאוכל להשיב לך בצורה עניינית ומפורטת, אם אשמח אם תצרי עימי קשר טלפונית 09-3731000.

  לגופו של עניין, שאלתך כללית מידי ודורשת בירור מעמיק יותר של עובדות המקרה.

  בברכה,

  עו"ד פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.