פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.

• הסגת גבול של חברת החשמל

עובדי חברת החשמל פרצו את הגדר בחלק האחורי של הבית (בית פרטי במושב) ונכנסו ועשו חפירה והניחו כבל...

• מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

שושנה שלום, יש צורך לברר האם נגרם לך נזק לבית בעקבות כניסת חברת החשמל לביתך? אם כן, יש באפשרותך להגיש תביעה נזיקית בקשר עם הנזקים שנגרמו. לעניין הגשת תלונה, לא רואה ב לתשובה המלאה...

ש ב שושנה בארי 19:10, 7 במאי 2017
    19:10, 7 במאי 2017
  • חוב לחברת חשמל עקב גניבת חשמל (?)

שלום! חודשיים לאחר התשלום הסופי עבור צריכת חשמל בדירה שכורה קיבלתי חשבונית על "צריכת חשמל...

אירינה שלום, נושא השב"ח, כפי שעולה משאלתך, הינו נושא מורכב שיש לבחון כל מקרה לגופו. יש שלל דרכים להפריך טענות חברת החשמל, ולשם כך יש לבדוק את כל פרטי המקרה. אני מז לתשובה המלאה...

א אירינה 17:40, 24 באפריל 2017
    17:40, 24 באפריל 2017
  • נזק למכשיר חשמלי בעקבות פגיעה תשתית חשמל ע"י צד ג'

שלום רב, בעקבות הקמת בניין מגורים סמוך למגוריי, הפועלים בבניין זרקו חפץ כבד וגרמו לקריעת 4/5...

ארז שלום, ככל והנזקים למכשירי החשמל הינם בשווי של כ-35,000 ש"ח, אמליץ לך להגיש תביעה קטנה נגד הקבלן וחברת החשמל. בהצלחה, עו"ד שי שמוןאל פרץ

א ארז 16:36, 22 באפריל 2017
    16:36, 22 באפריל 2017
  • מוצרי חשמל שניזוקו עקב הפסקת חשמל יזומה

שלחתי מכתב דרישה לפיצוי על נזקים למוצרי חשמל ואוכל שהתקלקל עקב הפסקת חשמל יזומה שהייתה אמורה...

אבי שלום, באשר לשאלתך הראשונה, ככל הנראה לא תהיינה לך עילת תביעה נגד חברת החשמל וזאת מאחר וחברת החשמל מפצה את לקוחותיה בגין נזקים למכשירי חשמל בהתאם לאמות המידה (תקנות לתשובה המלאה...

א אבי 03:11, 15 באפריל 2017
    03:11, 15 באפריל 2017
  • דרישת חוב עקב הפרשים- שבח

שלום רב, אני גר בדירה שכורה למעלה משנתיים ומשלם את חשבונותיי כהלכה לחברת החשמל. לפני חודש...

אבירם שלום, נושא השב"ח, כפי שעולה ממכתבך, הינו נושא מורכב שיש לבחון כל מקרה לגופו. יש שלל דרכים להפריך טענות חברת החשמל, ולשם כך יש לבדוק את כל פרטי המקרה. אני מזמ לתשובה המלאה...

א אבירם 17:07, 8 באפריל 2017
    17:07, 8 באפריל 2017
  • אחריותו של מי על חפירה להעברה של כבל חילופי

בגלל תקלה בכבל שבין ארון הסעף של חברת חשמל אל המונה של דירתי היה צורך לחפור בחצר הבית המשותף...

מאיר שלום, למיטב ידיעתי והבנתי משאלתך, אחריות חברת החשמל היא להחליף את הכבל, לרבות החפירה וההכנה להנחת הכבל החדש. בברכה, עו"ד שי שמואל פרץ

מ ג מאיר גוטמן 20:38, 30 במרץ 2017
    20:38, 30 במרץ 2017
  • חוב לחברת חשמל עקב אי העברת צרכן בדירה שכורה

היי שי, בסוף אפריל שנת 2015 יצאנו מדירה שכורה באיזור נתניה, כאשר לא היו שוכרים מידיים אשר...

עידן שלום, לצורך מתן חוו"ד עניינית עליי לראות את כתב התביעה. בכל מקרה, אני לא מציע להתעלם מהאמור - אלא להשיב למכתב ההתראה ולהגיש כתב הגנה בתיק, הן באופן עצמאי והן באמצ לתשובה המלאה...

ע עידן 20:16, 12 במרץ 2017
    20:16, 12 במרץ 2017
  • חיבור חשמל בדירה שכורה עם חוב של המשכיר

שלום רב, יש לי דירה בבעלותי שהייתה מושכרת. הדייר העביר את חשבון החשמל על השם שלו. וגרם...

יעל שלום, אכן דרישה תמוהה של חברת החשמל. אני ממליץ לך לפנות לנציבות תלונות הציבור של חברת החשמל ולהלין על המקרה. ככל ותעני בתשובה שלילית, אמליץ לך לשקול הגשה תביעה לתשובה המלאה...

י יעל 12:51, 6 במרץ 2017
    12:51, 6 במרץ 2017
  • חוב לחברת חשמל על חשבונות קודמים ששולמו

קיבלתי מייל על תשלום חוב בסה"כ 1600 שח על חשבונות ששולמו בשנה הקודמת, התקשרתי למוקד כדי...

תומר שלום, חברת החשמל מחוייבת לקרוא מונה לפחות פעם אחת בשנה. ביתר המקרים היא רשאית להסתמך על קריאות טלפוניות מצד הצרכן או להסמתמך על הערכת צריכה. לעיתים רבות, לאחר ש לתשובה המלאה...

ת תומר 21:54, 5 במרץ 2017
    21:54, 5 במרץ 2017
  • פיצויים בגין הפסקות חשמל

שלום, אני עצמאי בעל עסק קטן הממוקם בישוב בו אני גר. לאחרונה חברת חשמל יזמה 3 הפסקות חשמל...

אריה שלום, לצערי, אין לך עילת תביעה נגד חברת החשמל בגין אבדן שעות העבודה והנזקים שנגרמו לעסק שלך. לידיעתך, חברת החשמל פועלת באמצעות אמות המידה שחוקקו מכח חוק משק החש לתשובה המלאה...

א אריה 09:40, 1 במרץ 2017
    09:40, 1 במרץ 2017
  • פגיעה בחנייה פרטית ע"י עבודות חברת חשמל

שלום רב, בתאריך 16.11.16 עובדי חברת חשמל ביצעו עבודות ליד הבניין מגורים שלי . בעת ביצוע...

סטלה שלום, אמליץ לך לפנות לנציבות תלונות הציבור של חברת החשמל. ככל וחברת החשמל תסרב לקחת אחריות למקרה - לשקול הגשת תביעה. בהצלחה, עו"ד שי שמואל פרץ

ס ק סטלה קליימנס 15:10, 26 בפברואר 2017
    15:10, 26 בפברואר 2017
  • הארקה בבית ישן(70 שנה)

עברתי לבית בן 70 שנה שאין בו ארקה, היה חשמלאי מוסמך שראה, בדק ואמר שאין ארקה, בעל הבית שמע ולא...

שמרית שלום, תשובה מתאימה תנתן לך באם תפני לחשמלאי מוסמך. בהצלחה, עו"ד פרץ

ש שמרית 22:31, 21 בפברואר 2017
    22:31, 21 בפברואר 2017
  • כבל חשמל שעובר מעל שטח פרטי

מעל החצר שלי עובר כבל חשמל. למיטב הבנתי מדובר בתאורה הרחוב של העיריה. האם מותר לחברת החשמל...

יורי שלום, לעניין הכבל - חברת החשמל לא רשאית להתקין כבלים מעל שטחים פרטיים, אלא אם כן קיבלה הסכמה לכך. יש לבדוק מול חברת החשמל האם נתקבלה בעבר הסכמה שכזו. לעניין הק לתשובה המלאה...

י י יורי ירום 12:40, 14 בפברואר 2017
    12:40, 14 בפברואר 2017
  • הליך דרישה להזזת כבלי חשמל העוברים מעל קרקע פרטית

שלום. אני מעונינת לרכוש בית פרטי כאשר מעל המגרש עוברים כבלי חשמל (מעמוד ברחוב אל עמוד בגינה...

ג גל 08:55, 14 בפברואר 2017
    08:55, 14 בפברואר 2017
  • מי צריך לשלם הקבלן / דיירי הבניין?

קניתי בית חדש בבניין של 9 קומות מקבלן . קיבלתי את מפתחות הדירה בנובמבר 2017 וטרם נכנסתי בפועל...

איריס שלום, נא הפני את שאלתך לפורום בתים משותפים. בהצלחה, עו"ד פרץ

א נ איריס נחמיאס 22:18, 13 בפברואר 2017
    22:18, 13 בפברואר 2017
  • חוב חשמל עצום על דירת חדר

בני התגורר בדירת חדר בת"א במשך כ-5 חודשים, בעת עזיבת הדירה דיווחנו לחברת החשמל את המונה...

נטלי שלום, לצורך בירור מעמיק של הנושא, אמליץ לך לפנות לנציבות תלונות הציבור של חברת החשמל (ניתן לפנות לנציבות גם באמצעות האתר האינרטרנט של חברת החשמל). בהצלחה, ע לתשובה המלאה...

נ א נטלי אביטל 16:09, 12 בפברואר 2017
    16:09, 12 בפברואר 2017
  • בדיקת מונה חשמל שלא הייתה

האם כאשר חברת חשמל בודקת מונה הטכנאי צריך להצמיד למונה פלומבה שמאשרת שאכן הייתה בדיקה?

אורן שלום, בכל מונה ישנה פלומבה שמטרתה לאשר לקורא/בודק מונים שהמונה לא חובל/נפרץ. אין לזה קשר לבדיקה כזו או אחרת. בברכה, עו"ד שמואל שי פרץ

א כ אורן כרפס 14:46, 31 בינואר 2017
    14:46, 31 בינואר 2017
  • בניתי בית הזמנתי חיבור לחשמל והכל בוצע עד הגעת הפלר לבית ביקשו לשלם את כל הסכום שלמתי עדיין לא חיברו טענתם שאין טופס 4

חאלד שלום, אמליץ לך לפנות עם שאלתך לנציבות תלונות הציבור של חברת החשמל לצורך בדיקת התהליך מול האזור שמטפל בבקשתך בחברת החשמל. בהצלחה, עו"ד שמואל שי פרץ

ע ח פ 0 עותמאן חאלד פלפון 0504918159 22:04, 30 בינואר 2017
    22:04, 30 בינואר 2017
  • איך ניתן לגרום לחברת החשמל להפסיק לשלוח לי חשבונות שהם לא שלי?

לפני שנה בערך עברתי לחשבון חשמל במייל. פתאום התחילו לשלוח לי מלא חשבונות שהם לא שלי, החוזה לא...

עירד שלום, אציע לך לפנות למוקד 103 של חברת החשמל ולעדכן אותם בדבר. אני מניח שיש להם את הכלים לפתור את הבעיה בברכה, שמואל שי פרץ, עו"ד

ע עירד 20:28, 30 בינואר 2017
    20:28, 30 בינואר 2017
  • שאלה בגין עמוד חשמל עם שנאי סמוך לביתי.

שלום וברכה, ברצוני לקבל חוות דעת ויעוץ לגבי מצב נתון של עמוד חשמל עם שנאי שעומד סמוך מאוד...

יאיר שלום, עניינך הינו עניין מורכב הדורש בדיקה מעמיקה וייסודית. העתקת עמוד החשמל מצידה של חברת החשמל היא לא עניין של מה בכך. אם דאגתך העיקרית היא לעניין הקרינה שנפלט לתשובה המלאה...

י יאיר 19:41, 28 בינואר 2017
    19:41, 28 בינואר 2017
  • טענה מצד חברת חשמל כי פגעתי במונה

חברת החשמל מצאה קדיחה על המונה וכעת טוענת כי אני מחויב לשלם סכום של 1000 ש"ח על השחתת...

אמיתי שלום, האחריות על תקינות המונה חלה על הצרכן. במקרה דנא, דרישת חברת החשמל נראת כמוצדקת. בהצלחה, עו"ד שמואל שי פרץ

א אמיתי 21:30, 25 בינואר 2017
    21:30, 25 בינואר 2017
  • סחבת בחיבור חנות לחשמל

בשנת 2003 איחדנו שתי חנויות ועל פי חברת החשמל אסורה אספקת חשמל כפולה עם שני מונים בחלל אחד....

חגי שלום, בטרם פנייה לערכאות משפטיות בעניינך, אציע לך תחילה לפנות לנציבות תלונות הציבור של חברת החשמל. הנציבות היא גוף מבקר בפנים החברה ועשוי לסייע לך בעניינך. ככל ו לתשובה המלאה...

ח ש חגי שור 16:38, 25 בינואר 2017
    16:38, 25 בינואר 2017
  • שלום רב, ביצענו הזמנה לחיבור זמני לבניה ב 5/16 ועד היום לא בוצע. פניתי למהנדס האזור טוען שקבלן החפירות עזה ולא יודעים מתי יהיה קבלן חדש

ואנחנו בבעיה לא יכולים להתקדם עם הבנייה , האם ניתן לתבוע?

הילה שלום, על פניו נראה כי קיימת עילת תביעה נגד חברת החשמל. על מנת להימנע מניהול הליכים משפטיים, אציע לך לפנות תחילה לנציבות תלונות הציבור בחברת החשמל ולקבל את תשובתם לתשובה המלאה...

ה הילה 13:16, 25 בינואר 2017
    13:16, 25 בינואר 2017
  • שינוי גודל הגדלת חיבור

1.לפני מספר שנים שולם עבור הגדלת חיבור מ - 1x40A ל - 3x25A התשלום עבור הגדלת החיבור-בוצע אך...

רפי שלום, אמליץ לך לפנות אם שאלתך לנציבות תלונות הציבור של חברת החשמל. ככל ולא תקבל תשובה תניח את דעתך, ניתן לשקול הגשת תביעה קטנה. בהצלחה, שמואל שי פרץ, עו"ד

ר רפי 12:05, 20 בינואר 2017
    12:05, 20 בינואר 2017
  • הפרדת מערכות החשמל בבית דו משפחתי, לשתי מערכות נפרדות

שלום שלכם! ברשותי בית אחד מתוך בית דו משפחתי, שנבנה בשנות ה-60, והוא מקבל את החשמל ע"י...

שלום רב, ראשית אבהיר כי התנהלות חברת החשמל בשנות ה60 איננה ידועה לי ויתכן כי חברת החשמל פעלה כדין עת התקינה את תיבת הנתיכים כפי שהתקינה. על מנת לקבל תשובה עניינית, אמ לתשובה המלאה...

ח חנה 15:27, 15 בינואר 2017
    15:27, 15 בינואר 2017
עמוד מתוך9