פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.

• שינוי גודל הגדלת חיבור

1.לפני מספר שנים שולם עבור הגדלת חיבור מ - 1x40A ל - 3x25A התשלום עבור הגדלת החיבור-בוצע אך...

ר רפי 12:05, 20 בינואר 2017
    12:05, 20 בינואר 2017
  • הפרדת מערכות החשמל בבית דו משפחתי, לשתי מערכות נפרדות

שלום שלכם! ברשותי בית אחד מתוך בית דו משפחתי, שנבנה בשנות ה-60, והוא מקבל את החשמל ע"י...

ח חנה 15:27, 15 בינואר 2017
    15:27, 15 בינואר 2017
  • תביעה ייצוגית כנגד חברת החשמל

חברת החשמל מחויבת לדאוג לשלוח את חשבון החשמל לצרכנים,היום הסביר לי אבי סער מחברת החשמל כי...

ס י סטילקול יוסף 22:02, 2 בינואר 2017
    22:02, 2 בינואר 2017
  • חדר טרנספורמציה בקומת קרקע בניין

האם זה מסוכן לדירה מעל ולשאר הדירות בבניין

• מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

עטרה שלום, עשויה להיות בעיית קרינה - מומלץ לבדוק זאת עם איש מקצוע. בברכה, עו"ד שי שמואל פרץ

ע עטרה 22:09, 29 בדצמבר 2016
    22:09, 29 בדצמבר 2016
  • חיוב עבור הוצאות בגין התראה על חוב - חברת חשמל

שלום רב, שמתי לב לאחרונה, שבחשבון החשמל שלי, יש שורת חיוב בסך 11.65 ש"ח עבור הוצאה שנקראת...

סיניה שלום, תשובה ממצה תוכלי לקבל ישירות מנציבות תלונות הציבור של חברת החשמל (ניתן לפנות אליהם גם באמצעות אתר האינטרנט של חברת החשמל). בברכה, עו"ד שמואל שי פרץ

ס ל סיניה לוי 11:06, 8 בדצמבר 2016
    11:06, 8 בדצמבר 2016
  • העברת חוב אל שעון שאינו שלי

אני ועד ביית בכניסה אחת מתוך הרבעה באותו הבניין.. ולכל כניסה יש את השעון שלה.. אני תמיד שילמתי...

דוד שלום, אציע לפעול בשני מישורים: 1. פנייה לנציבות תלונות הציבור של חברת החשמל (ניתן לעשות גם באמצעות אתר האינטרנט של חברת החשמל). 2. אם נדחתה על ידי הנציבות, אצי לתשובה המלאה...

ד דוד 20:33, 27 בנובמבר 2016
    20:33, 27 בנובמבר 2016
  • הפסקת חשמל יזומה בלי התראה מראש

חברת החשמל ביצעה אתמול הפסקת חשמל יזומה בלי מכתב התראה קודם לכן

יעקב שלום, לא הבנתי שאלתך. בברכה, עו"ד פרץ

י ק יעקב קם 13:10, 22 בנובמבר 2016
    13:10, 22 בנובמבר 2016
  • הפסקת חשמל ממושכת כיומיים

האם ניתן לתבוע את ח"ח בגין הפסקת חשמל ממושכת שהחלה ביום שישי בבוקר ותוקנה רק ביום ראשון לא...

רן שלום, ראשית יש לבדוק את מקור הפסקת החשמל והאם היא נובעת בשל רשלנות חברת החשמל. על מנת לבדוק את האמור, אציע לך לפנות לנציבות תלונות הציבור של חברת החשמל (ניתן לפנות לתשובה המלאה...

ר רן 15:57, 8 בנובמבר 2016
    15:57, 8 בנובמבר 2016
  • חיבור חשמל לדירה חדשה לא בוצע עדיין. כרגע איחור של 10 ימים

ישנה הקלטה בה נציגת חברת חשמל מודה שהייתה טעות

שי שלום, ככל וקיימת לחברת החשמל אחריות לביצוע חיבור חשמל לדירה (אני לא מכיר אחריות מסוג שכזה, בדר"כ זו אחריות של הקבלן), אז קיימת לך עילת תביעה (וזאת כמובן אם תוכיח כי לתשובה המלאה...

ש שי 13:46, 28 באוקטובר 2016
    13:46, 28 באוקטובר 2016
  • תביעת בעל עסק הגונב חשמל, ע"י וועד בית

מדובר בבית דירות משותף הנמצא מעל חנות בחלק המסחרי של הבניין. בעל העסק גונב מהמחסן של בית הדירות...

ענבר שלום, אמליץ לך להגיש את התביעה בתביעות קטנות בצירוף חוו"ד מתאימה לעניין הנזק והחבלה. בהצלחה, עו"ד שמואל פרץ

ע ענבר 11:26, 27 באוקטובר 2016
    11:26, 27 באוקטובר 2016
  • התלקחות מקררים בשל רכיב מסוכן שהוכנס למקררים בהנחיית חברת החשמל - האם ידוע על תביעה ייצוגית שהוגשה בעניין?

תביעה ייצוגית

שלום הילה, אינני עסוק בתחום תובענות ייצוגיות, אמליץ לברר זאת בפורום המתאים. בהצלחה, עו"ד פרץ

ה הילה 18:14, 26 באוקטובר 2016
    18:14, 26 באוקטובר 2016
  • נזק לטלוויזיה בעקבות הפסקת חשמל

שלום, לפני כחודש הייתה הפסקת חשמל בשכונה\עיר שלנו, חשוב לציין שבאותו יום היו עוד הפסקות חשמל...

זיו שלום, חברת החשמל פועלת בכל הנוגע לנזקים למכשירי חשמל בעקבות הפסקות חשמל, בהתאם לאמות המידה (אמות המידה - תקנות שחוקקו מכח חוק משק החשמל). באמות המידה נקבעו קריט לתשובה המלאה...

ז זיו 16:01, 8 באוקטובר 2016
    16:01, 8 באוקטובר 2016
  • מיקום עמוד הולכת חשמל ותאורה ברחוב

עמוד הוצב ברחוב בשנת 1984, לימים עם הוצאת היתר שחויב בבנית חניה הסתבר שהוא מוקם באופן שגוי...

רוזה שלום, שאלת איננה ברורה, אשמח אם תשאלי את שאלתך שוב. בברכה, שי שמואל פרץ

ר ש רוזה שאול 22:31, 7 באוקטובר 2016
    22:31, 7 באוקטובר 2016
  • הפסקת חשמל של תשע שעות בערב חג ראש השנה 2016

במהלך יום ראשון ערב ראש השנה היו הפסקות חשמל ובשעה אחת בצהריים לערך הופסק החשמל. הודעה של חברת...

מרי שלום רב, מהנסיבות המצערות העולות מפנייתך עולה כי נגרמה לך ולמשפחתך עוגמת נפש רבה. לצערי הרב, בהתאם לאמות המידה (אמות מידה - תקנות שהותקנו ע"י הרשות לשירותים ציבורי לתשובה המלאה...

מ מרי 13:08, 3 באוקטובר 2016
    13:08, 3 באוקטובר 2016
  • חשבון חשמל מופרז עקב הערכה

שלום, מזה שנה אני משלמת חשבון חשמל לפי הערכה. החשבון האחרון על חודשים יולי אוגוסט היה נראה...

גאיה שלום, בשלב הראשוני, אמליץ לבדוק אם ישנה בעיה / גניבת חשמל באמצעות נציג חברת החשמל (תוכלי לתאם מול מוקד 103 של חברת החשמל). אם לא תהיי שבעת רצון מבדיקת חברת החשמל לתשובה המלאה...

ג גאיה 12:02, 21 בספטמבר 2016
    12:02, 21 בספטמבר 2016
  • הריסת בית עם קופסת נתבים של השכן עליו

שלום רב, כמה ימים לפני שניגשתי לעבודות הריסה של ביתי הישן, לצורך בניה חדשה. גיליתי שקיימת...

רפי שלום, מבלי להכנס לעובי הקורה, נראה כי אין לך מנוס אלא לשלם את דרישת חברת החשמל. אך יחד עם זאת, ככל וחברת החשמל מבצעת את הטיפול בהעתקת הכבלים, יש לוודא כי מדובר בח לתשובה המלאה...

ר מ רפי מאירוביץ 11:34, 17 בספטמבר 2016
    11:34, 17 בספטמבר 2016
  • נזק למוצרי חשמל כתוצאה מהפרעות חשמל

פניתי לחברת חשמל אך דחתה את פנייתי בטענה כי ארועי אספקת החשמל לא גרמו לנזק, למרות שלאחר שהיו...

היי דפנה, חברת החשמל פועלת בכל הנוגע לנזקים למכשירי חשמל בעקבות הפסקות חשמל, בהתאם לאמות המידה (אמות המידה - תקנות שחוקקו מכח חוק משק החשמל). באמות המידה נקבעו קריטרי לתשובה המלאה...

ד דפנה 13:39, 16 באוגוסט 2016
    13:39, 16 באוגוסט 2016
  • אי חיבור מצד חברת החשמל

אני בונה בית בשכונת חיילים משוחררים ב אוגוסט 2015 ביצעתי הזמנה לחשמל זמני ושילמתי את כל...

האדי שלום, בשלב לזה, אמליץ לך לפנות לנציבות תלונות הציבור של חברת החשמל ולהלין את על התנהלות חברת החשמל. תוכל לעשות כן באמצעות אתר האינטרנט של חברת החשמל. בהצלחה, לתשובה המלאה...

ה האדי 13:14, 9 באוגוסט 2016
    13:14, 9 באוגוסט 2016
  • הגדלה לתלת פאזי, בדו-משפחתי, משנות ה-50.

אני גרה כעת בדו-משפחתי, ששופץ בעבר, כך שהחיבור שלנו לעמוד החשמל, נעשה דרך השכנים, וההספק הוא 25...

דורית שלום, לצערך, הסכומים אותם חברת החשמל מחייבת הינם סכומים שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים חשמל (רשות ממשלתית שפועלת מכח חוק משק החשמל). על פניו, נראה כי ד לתשובה המלאה...

ד דורית 21:23, 6 באוגוסט 2016
    21:23, 6 באוגוסט 2016
  • הודעה לדרישת תשלום חוב שאינו שלי -עקב אי החלפת שמות שוכרים במונה.

שלום, נודע לי השבוע שהמונה בדירה בה גרתי בשכירות לפני חמש שנים, עדיין רשום על שמי. הדיירים שגרו...

מאיה שלום, מציע לך לפנות לנציבות תלונות הציבור של חברת החשמל עם בקשתך להחלפת צרכנים, לרבות אסמכתא שאכן הבקשה שנמסרה לחברת החשמל בשעתו. אם המצב הוא כפי שאת מתארת, איננ לתשובה המלאה...

מ ר מאיה רונן 09:33, 31 ביולי 2016
    09:33, 31 ביולי 2016
  • דרישת חוב וניתוק חשמל בגין חוב שאינו שלי

תיווכתי דירה מכונס נכסים לקונים וזה הודיע לחברת חשמל כי חובות העבר שולמו ואין מניעה לרשום את...

שלום רב, בטרם הגשת תביעה נגד חברת החשמל, מציע לך לבדוק מול חברת החשמל (רצוי באמצעות נציבות תלונות הציבור) כיצד נרשם המונה על שמך, לרבות קבלת אמסכתאות מתאימות לכך (חוזה לתשובה המלאה...

n nav 18:37, 26 ביולי 2016
    18:37, 26 ביולי 2016
  • חוב לא שלי - חיוב של חברת חשמל על תאריכים בהם לא גרתי במקום

שלום רב, לפני כשלושה שבועות קיבלתי טלפון מחברת חשמל על חוב על סך 898 ש''ח מחודש...

נינה שלום, עם החוזה שלך מול חברת חשמל, לדברייך, הסתיים ביום 15.6.16, והחוב נוצר החל מיום 21.6.16, אין לך כל סיבה לדאגה. בהצלחה, עו"ד שי שמואל פרץ

n nina 10:36, 12 ביולי 2016
    10:36, 12 ביולי 2016
  • חברת חשמל-פורסת בבתים מונים חכמים הפולט קרינה ללא ידיעת הצרכנים

האם חברת חשמל רשאית להתקין בביתי מונה חכם- המשדר בתקשורת אלחוטית ופולט קרינה רבה, במקום המונה...

מעיין שלום, אמליך לפנות לעו"ד עם סוגייה זו על מנת לבחון את נסיבות המקרה לעומקן, שכן במסגרת זו אין באפשרותי להשיבך עניינית. בהצלחה, עו"ד שי שמואל פרץ

מ מעין 15:52, 29 ביוני 2016
    15:52, 29 ביוני 2016
  • טענת חברת חשמל על צריכת חשמל שלא כדין

יש לי בדירה שני מוני חשמל כאשר אחד אינו בשימוש כבר 15 שנים. לאחרונה השכרתי אחד החדרים בדירה...

סולי שלום, בעייתך מול חברת החשמל מוגדרת כשימוש בלתי חוקי בחשמל. בטרם פנייה לערכאות יש לאסוף חומר רלוונטי לחוב ולמונה. הגשת תביעה בטרם איסוף החומר הרלוונטי עשויה לגרו לתשובה המלאה...

ס סולי 16:26, 23 ביוני 2016
    16:26, 23 ביוני 2016
עמוד מתוך8