שימוש בלתי חוקי - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • חביב

  נשלח ע"יחביב 17:54, 14 בינואר 2015

  על שם אמי הזקנה הוטל שימוש בלתי חוקי כאשר השעון הוא מחוץ לדירה ..החליפו מחברת החשמל שעון ..לטענתם מ 2005 יש שימוש בלתי חוקי כאשר כל חודשיים שלמה קרוב ל 3000 שק אחרי החלפת השעון הגיע חשבון ב 500/600 שקל חברת החשמל מבקשת עכשיו מ 2005 תשלום של 48,800 מאיים לנתק את החשמל אם לא תשלם ב 4 תשלומים את הסכום הזה כאשר אמי בת 86 כל הזמן שלמה חשמל ולא היה לה בעיות האם יכולים לנתק חשמל ולשלם את הסכום הזה ומ ניתן לעשות דחוף כאשר אחרי הרכבת השעון החדש משלמת פחות ואז הייתה משלמת כפול ..היתכן ????

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  11:51, 15 בינואר 2015

  חביב שלום,

  לידיעתך, המקרה שלך עונה להגדרה כללית ששמה שב"ח (שימוש בלתי חוקי בחשמל). כמו כן, ישנם מס' סוגים של שב"ח וכן מס' אומדנים לחישובו.

  אני ממליץ לך לשכור עו"ד המתמחה בענייני חברת החשמל, אחרת סיכוייך בהפחתת דרישת התשלום קלושים.

  בהצלחה!

  עו"ד שמואל שי פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.