נפילת ענף מעץ וגרימת נזק לחוט חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • פלג דב

  נשלח ע"יפלג דב 18:49, 1 בפברואר 2015

  אני מתגורר במושב ובליל הסופה האחרון נפל ענף מעץ שבחצרי על קו מתח נמוך העובר בצמוד לגדר מישקי.החוט קיבל בטן כלפי הקרקע. כאשר הבחנתי בכך בבוקר הודעתי לחברת החשמל אשר באו תוך כחצי שעה וניתקו את המתח לקו.לאחר שבוע קיבלתי מכתב התראה מהחברה בא מודיעים לי שגרמתי נזק לקו ובכוונתם לדרוש ממני פיצוי. ידוע לי שחברת החשמל מפעילה קבלני גיזום בכל הארץ ובכל סוגי הקווים שתפקידם למנוע תקריות מסוג זה באמצעות גיזום מונע. מצד שני איני רשאי לגזום בסמוך לקווים מסכנת התחשמלות.מדוע עלי לשאת בנזקים של מחדלי קבלן הגיזום או נזקי הסופה ששברו ענף של עץ שקיים בחצר עשרות שנים ולפני הקמת הקו?הודה לדעתך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  13:56, 2 בפברואר 2015

  שלום רב,

  על מנת ליתן לך ייעוץ ממוקד בעניינך, עליך להמציא מס' נתונים נוספים אודות הנזק.

  אשמח לסייע לך בהמשך.

  בהצלחה,

  עו"ד שמואל שי פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.