תביעה - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 14:43, 9 בפברואר 2015

  שלום, חוזה תמא 38/1 חתום. במסגרת מדידות של מודד מוסמך לצורך התגנון והגשת בקשה להיתר התברר כי עמוד חשמל הנושא עליו שנאי וממנו קווי מתח גבוה ותאורה, הצמוד לגדר הבניין נמצא בעצם בשטח הפרטי של הבניין למרות שהוא צמוד לגדר מבחוץ. הדבר מונע בניית ממ"ד ומרפסות וחברת החשמל דורשת הון עתק להסרת העמוד ו/או הרחקת קווי המתח שכן הקווים קרובים מידי כבר היום לבניין.1. אנחנו מעוניינים בסילוק מיידי של העמוד. 2. פיצוי ותשלום שכר דירה בגין שימוש במקרקעין. ידוע שהעמוד במקום למעלה מ-40 שנה. אודה לדעתך ועצתך. עקב הנ"ל היזם מעוניין לפרוש מהפרוייקט שכן מבחינה כלכלית לא ניתן לקיים את הפרוייקט עקב הנ"ל.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  08:37, 11 בפברואר 2015

  עופר שלום רב,

  על מנת לייעץ לך בנושא, עליי לקבל מידע שמצוי שבמשרדי חברת החשמל.
  מבלי להכנס לשאלה האם חברת החשמל מחוייבת בהעתקת העמוד עם השנאי, יש מס' לא מבוטל של נתונים שצריך לבדוק ולהעכרתי יש סיכוי כי חברת החשמל תעתיק את העמוד מבלי שדיירי הבניין יצטרכו לשאת בעלויות העתקה.

  בהצלחה,

  עו"ד שמואל שי פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.