טענה לשב"ח - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אורי מאור

  נשלח ע"יאורי מאור 20:11, 25 באפריל 2015

  שלום, גרתי שנתיים בשכירות בת"א, כעבור כשנה טענה ח"ח כי נגרם נזק למונה החשמל של הדירה בכוונה לפגוע / להאט את פעילותו. הגעתי לבירור במטה ח"ח בת"א והצהרתי כי מעולם לא נגעתי במונה, ומאז לא פנו אליי. כעבור שנה נוספת, עזבתי את הדירה ובבואי להעביר את חשבון החשמל על שם הדייר החדש (בעל הדירה) ח"ח טענה כי יש תיק שב"ח פתוח ועליי להגיע לבירור. בהמשך גם נשלח לי חשבון על סך כ 3000 ש"ח על ההפרש לכאורה של מה שלא שילמתי ועבודת החלפת מונה. אציין כי שילמתי את חשבון החשמל באופן קבוע בהתאם לחשבון שנשלח לי בכל משך התקופה. בהשוואה בין צריכת החשמל לפני ואחרי החלפת המונה אכן יש הפרש, אך זאת בעקבות הולדת תינוק וסיבות נוספות שהביאו לעלייה בצריכת החשמל. (כ 30%). אשמח לייעוץ כיצד להתמודד? מניין ח"ח יודעת ממתי המונה נפגע? מניין היא מעריכה את הסכום שכביכול אני חייב? אם אכן מחייבים אותי שנה שלמה אז זה אומר שבמשך שנה שלמה בודק ח"ח "לא שם לב" שיש נזק למונה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  08:25, 26 באפריל 2015

  אורי שלום,

  לחח"י יש אמצעים רבים ומגוונים לבדיקת המונה וצריכת החשמל בכדי לגלות האם צריכת החשמל בפועל תואמת את הרישום במונה.
  חישוב השב"ח מתבצע בהתאם לסוג השב"ח (ישנם מס' סוגי שב"ח), כל סוג והחישוב שלו.

  ייעוץ רלבנטי בעניינך דורש גילוי מידע נוסף.

  בהצלחה,

  עו"ד שמואל שי פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.