חברת חשמל שברה קיר בעת ביצוע עבודה - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 20:00, 29 באפריל 2015

  שלום רב! קרה לנו מקרה מצער מאוד ביום העצמאות האחרון . בשעה 15:00 שמענו רעש מוזר מחוץ לבית , מדובר בבית פרטי בעיר חולון. יצאנו החוצה וראינו שעץ שנמצא בשטח הציבורי קרס על חוטי חשמל שעוברים מעל הגג של הבית בגובה של חצי מטר מעליו. המצב היה ממש מסוכן , בכל רגע נתון העץ היה יכול לקרוע את החוטים , לשבור לנו את גג הרעפים ולקרוס על העוברים והשבים . נוסף על כך , עמוד החשמל יוצא מהקיר של הבית. בגלל הקריסה של העץ הקיר נשבר .למרות שיחות נשנות ורבות לחברת החשמל שהמצב מאוד מאוד מסוכן הטכנאים הגיעו רק בשעה 21:30. הזעיקו עוד 4 צוותים למקום כי לא ידעו איך לטפל בבעיה. במהלך הטיפול שברו לנו את הקיר של הבית לחלוטין , ישנו חור ענק בקוטר של חצי מטר והקיר שבור לעומק לחלוטין,ניתן להכניס יד לתוך הסלטן של הבית. במהלך הטיפול הטכנאים של חברת החשמל סירבו לטפל /ולהעביר פנייה לטיפול מיידי בסגירת השבר בקיר. מיותר לציין שהיה זה יום גשום מאוד. בשעה 1:00 בלעלה הטכנאים החיליטו שמאחר שאנחנו לא מרוצים מהטיפול שלהם כי לא מעוניינים לטפל בחור בקיר שגרמו לו - הטכנאים החליטו שלא מעוניינים לטפל בתקלה וכשהבית מנותק מחשמל התחילו להתקפל ולעזוב את המקום . פשוט לעזוב את המקום ולהשאיר אותנו בלי חשמל ועם תינוקת בבית. הם סירבו להזדהות ( אציין שהתקלה היתה בתוך הקיר של הבית ולכן מחויי) ורק לאחר שהגיע ניידת משטרה הם חיברו אותנו לחשמל . מול השוטר רק אחד מיהם היזדהה. הטכנאים של חברת החשמל דיברו עליינו בצורה משפילה ומעליבה , קיללו , קראו לבעלי חצי חרש ושתקו רק כש הבינו שיש מצלמות אבטחה על הבית שלנו וגם על הבית ממול. הסיפור יצא מאוד ארוך. עימך הסליחה. מה עליינו לעשות במקרה כזה? עדיין ישנו חור בקיר של הבית , ביזבזנו יום שלם להמתנה לטכנאי חברת החשמל ועוגמת הנפש היא עצומה . הלכנו לישון ב 3:00 בלבד כש הניידת של חברת החשמל עזבה. תודה על התשובה .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  09:15, 7 במאי 2015

  מירי שלום,

  ראשית אני מתנצל על העיכוב במענה לשאלתך.

  לעניינו, סיכויי תביעתך נגד חברת החשמל בעניין העץ שקרס לא גבוהים, היות ומדובר בכח עליון.
  יחד עם זאת, אמליץ לך לפנות לנציבות תלונות הציבור בחברת החשמל ולנסות לכפות עליהם את תיקון הנזק.

  בהצלחה,

  עו"ד שמואל שי פרץ.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.