מונה תעו"ז - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 15:41, 8 במאי 2015

  שלום לאחר בדיקה באתר הרשות לחשמל ובאתר חברת החשמל , גיליתי שמשתלם לי להתקין מונה תעו"ז . חברת החשמל אפילו נותנת סימולטור באתר לחשב אם המונה מתאים לי או לא. כמו כן , ישנו מידע על ההטבות שהציבור יקבל אם יוזיל חשמל באחוז מסוים מהתצרוכת החודשית ממוצעת. אז התקשרתי לחברת החשמל וביקשתי התקנת מונה תעו"ז ונאמר לי שאין להם יותר מונים כאלו וגם לא יהיו בקרוב. הדבר נשמע לא אמין מכיוון שישנם מפעלים המחויבים להתקין מונה תעו"ז וניתנים להם. אני חושד שחברת החשמל מנסה למנוע מהציבור מוני תעו"ז כדי למנוע פגיעה בהכנסות. נא עזרתכם בבדיקת הנושא. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  10:04, 10 במאי 2015

  מיכאל שלום,

  לצורך בירור מעמיק יותר וקבלת תשובות ענייניות, אני ממליץ לך לפנות ישירות לרשות החשמל בעניין זה.

  בהצלחה,

  עו"ד שמואל שי פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.