חשבון חשמל מוגזם מאוד ! - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • ארטיום

  נשלח ע"יארטיום 18:10, 24 באפריל 2013

  שלום ,אני גר עם אימי בדירת עמיגור של 2 חדרים כבר שנתיים ומשלמים חשמל פעם בחודשיים ותמיד זה היה סביבות 400 ש"ח בפעם האחרונה שהגיע חשמל היה כמעט 500 שזה מוזר כי יש לנו דוד שמש ומזגן שלא הפעלנו ביכלל אבל בסדר שילמנו בכול זאת , בחודשיים האחרונים ביכלל לא השתמשנו במזגן כי לא היה קר או חם מידיי ופלוס אני ואימא עובדים כך שרוב הזמן שנינו לא בבית. ואתמול הגיע חשבון חשמל על סך כמעט 1000 ש"ח אני ואימא בשוק התקשרנו לחברת חשמל הם בדקו מול המכשיר שם אם הכול נכון ואמרו שהכול תקין ואנחנו חייבים לשלם וזהו , אין מצב שזה החשבון למי אפשר לפנות במצב כזה ? אימא גם כך בחובות ולא יכולה לשלם זאת ואני לרוב זה שמשלם על חשמל וכבר גם אני במינוס .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  10:42, 25 באפריל 2013

  ארטיום שלןם,

  מאחר וכבר פנית לחברת החשמל וקיבלת תשובה שאינה מניחה את דעתך, הייתי ממליץ לך להזמין חשמלאי מוסמך פרטי שיבדוק בשנית את מונה החשמל.

  היה והחשמלאי ימצא ממצאים שונים מבדיקתה של חברת החשמל, תפנה שוב לחברת החשמל עם הממצאים החדשים לצורך בדיקה נוספת ולמתן תגובה מטעמם לממצאי של החשמלאי הפרטי.

  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.