השכרתי דירה לשותפות והעבירו מונה חשמל על שמם - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 08:46, 16 ביוני 2015

  שלום, יש לי דירה ששכרו ממני כמה בנות, מונה החשמל הועבר על שם מישהי מהן, וכשיצאה מהדירה..היא נותרה חייבת בתשלומים לחשמל ולמים, אני מתקשרת לה כל הזמן והיא או לא עונה או אין לה כסף, כל יום תירוץ אחר. פניתי לחברת החשמל כדי להחזיר את המונה על שמי ללא החובות כמובן והם מסרבים וזה מונע ממני להשכיר את הדירה לשוכרים חדשים ! מה אפשר לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  16:41, 16 ביוני 2015

  חן שלום,

  לצערי, חברת החשמל לעיתים נוקטת בגישה בריונית.
  ממליץ לך בשלב זה לפנות לנציבות תלונות הציבור של חברת החשמל לטיפול דחוף.

  בהצלחה,

  עו"ד שמואל שי פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.