העברת מונים - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אורן איזנר

  נשלח ע"יאורן איזנר 16:22, 18 ביוני 2015

  שלום רב המונים שלנו מדובר ב4 משפחות יושבו בשטח הפקר במשך שנים רבות . לא מזמן בנו בשטח הזה והבעל השטח חסם את המונים בדק שעשה בחצר (לא יודע האם השטח היה ציבורי ) חברת חשמל בטענת בטיחות מבקשת להעביר את הקווים לשטח אחר לחלוטין בקדמת הבתים שלנו . החברה דורשת מאיתנו לשלם את מלוא העבודה וניתקה אותנו מחשמל עד שהגענו לשלם . האם יש לנו טעם בתביעה ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  17:07, 18 ביוני 2015

  אורן שלום,

  לצערי לא הבנתי שאלתך.
  אך אנסה להבהיר את נושא הבטיחות בתקווה שאענה לשאלתך.

  חברת החשמל רשאית, במצב בו ישנה סכנה בטיחותית הנובעת, הן במישרין והן בעקיפין, מציוד השייך לחברת החשמל (כבלים, מונים, עוגנים וכו'), ולנתק את אספקת החשמל.

  מקווה שעניתי לשאלתך.

  בברכה,

  עו"ד שמואל שי פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.