החזרת החשבון לבעלת הדירה - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 17:29, 27 ביולי 2015

  עזבתי דירה שכורה ב-10.7 מסרתי קריאת מונה ושלמתי את החשבון , על אף זאת אני ממשיכה לקבל חשבוהות על שמי , כאשר פניתי לברור נאמר לי מחברת החשמל שכל עוד בעלת הדירה לא תעביר את החשבון על שמה החשבון ישאר על שמי ושאני איתם בחוזה , וזאת על אף שאני מחזיקה בחוזה חדש אותו העברתי לדירה החדשה , הברירה היחידה שניתנה לי היא לשלם 75 ש"ח ולנתק שם את החשבון. כיצד עליי לנקוט? היחסים ביני לבין בעלת הדירה הקודמת לא טובים וועל כן אין לי מה לפנות אליה , וחברת החשמל אטומים ... מה עושים במצב מעין זה??

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  17:14, 2 באוגוסט 2015

  מיטל שלום,

  במצב דברים נורמלי, יש ליצור קשר עם חברת החשמל (בן אם טלפוני ובן אם פרונטלי) עם שני הצדדים ולבקש לערוך החלפת צרכנים.
  במקרה שאת מתארת, ולאור יחסיך עם המשכירה, אציע לך לשלם 75 ש"ח ולנתק את החשבון כך שלא יהיו חיובים נוספים לחובתך.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.