נזק בלתי הפיך למחשב כתוצאה מעבודות חב' חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 12:23, 2 באוגוסט 2015

  שלום. מה הכתובת לתביעה ומה הסיכויים לזכות בפיצוי מחב' החשמל בגין נזק בלתי הפיך למחשב בעקבות עבודות חשמל יזומות? - להלן תקציר :פניתי לחב' החשמל בתביעה לפיצוי סביר, וכמובן קבלתי את גיבוב התירוצים הרגיל שלהם: "מסיבות שאינן בשליטתנו....נפסק קו מתח גבוה...." וכו'. יש לציין כי העובדות הפוכות ומדובר בנסיבות שהינן בשליטת חב' החשמל. מדובר בעבודות יזומות (!) של החברה (באותו יום האיזור "הוצף" בכלי רכב ועובדי חב' חשמל), ואכן בהמשך המכתב נאמרים דברים הפוכים לרישא: "מדובר בהפסקה אוטומטית לזמן קצר לצרכים תפעוליים של המערכת..." וכו'. חב' החשמל לא טרחה ליידע את תושבי השכונה אודות העבודות העתידות להתקיים בה. וכמובן - "אני אשמה", מאחר שלא רכשתי במאות - אלפי ₪ ציוד אל - פסק מתאים. כאמור, מה הסיכוי לזכות בתביעה ומי הגורם המתאים להגשת תביעה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  17:18, 2 באוגוסט 2015

  שי שלום,

  לידיעתך, קיימות אמות מידה שחוקקו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים חשמל (גוף ממשלתי) אשר בהן נקבעו קריטריונים באילו מקרים הינך זכאי לפיצוי בקשר לנזקים שנגרמו למכשירי חשמל, ובאילו לאו.

  סיכויי תביעה במקרים דנא הינם נמוכים היות וחובת ההוכחה היא עליך (יש קושי רב להוכיח כי חברת החשמל היא זו שהתרשלה).

  את התביעה ניתן להגיש, ככל והיא עד סכום של כ-30,000 ש"ח, בבית משפט לתביעות קטנות הסמוך למקום מגוריך.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.