חיוב חשמל מופרז - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
  • מיכל

נשלח ע"ימיכל 08:25, 23 באוגוסט 2015

שלום רב, לפני מס' חודשים קיבלנו חשבון חשמל ע"ס 4,100 ש"ח. לשם השוואה עכשיו קיבלנו חשבון חשמל ע"ס 1,000ש"ח ולפניו 1,600 ש"ח וכן הלאה מעולם לא התקרבנו לסכום שכזה. חשבון החשמל משולם בהוראת קבע ורק לאחר החיוב ראינו את החשבון כמו כן לא קיבלנו כל התראה מחברת חשמל על חריגה. ביקשנו שישלחו בדיקה של המונה ושהגעת הבודק תיהיה מתואמת איתי כי אני רוצה להיות נוכחת בבדיקה וכך הבטיחו שיהיה. לאחר 30 יום התקשרתי לראות כי איש לא יצר עימי קשר ואמרו כי כבר היו ובדקו ומצאו כי הכל תקין. ביקשתי בדיקה במעבדה אמרו שיעלה 900 ש"ח. עם כל חשמלאי שדיברתי נאמר לי שאי אפשר כעת לבדוק לאחר שנראה כי החשבונות חזרו להיות תקינים, אלא יש לבדוק זליגה, אם קיימת, בזמן החריגה, בזמן אמת. חברת החשמל גבו מאתנו ללא הודעה מוקדמת מבלי שהיתה לנו אפשרות להגיב מדובר על חריגה מיוחדת וכל החשמלאים ששוחתי עימם אמרו כי בלתי אפשרי להגיע לסכום שכזה עם 4 נפשות אפילו אם מתאמצים מאוד. לא הודיעו לנו על החרגיה ובכך מנעו מאתנו לבדוק את המונה בזמן אמת. . לא קיבלתי כל ראייה ממשית בדבר בדיקת המונה שבוצעה לכאורה. מה עליי לעשות, האם ביכולתי לתבוע והאם ישנה פסיקה שמדברת על מצב כמו שלי ואם ישנה אודה לך באם תוכל להפנות אותי אליה. כמו כן האם ישנם חוקים המגנים עלינו במצב שכזה? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

14:22, 24 באוגוסט 2015

מיכל שלום,

אני מאמין לגרסתך, אך יחד עם זאת תמוה כיצד מונה תקין "הפך" ללא תקין ושוב חזר להיות תקין.
    דרישתך, לבדיקה מוצדקת, אך אם המונה שוב חזר להיות תקין איך תוכחי שהוא לא היה תקין בתקופה המדוברת?

הסיכויים שלך להוכיח כי המונה של חברת החשמל היה לא תקין דווקא בתקופה מסויימת קלושים.
    משכך, לא הייתי ממליץ להגיש תביעה נגש חברת החשמל.

בהצלחה,

עו"ד שי שמואל פרץ

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.