חשד לשבח - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • שירן

  נשלח ע"ישירן 22:28, 16 בספטמבר 2015

  שלום רב היום הושארה לי הודעה על הדלת שבמונה חשמל שלי הנמצא בחדר המדרגות היה חסר הגושפנקא ויש שריטות על הגלגל ולכן אני חשודה בגניבה ומוזמנת להסברים. ברצוני להסביר כי אני בנאדם שגר לבד וחשבון החשמל היה זהה לקודמיו. כמובן שאינני יודעת איפה יש גושפנקא במונה ובטח שלא יודעת איך לעצור את הגלגל. חברת החשמל החליפה מונה. מה צפוי לי בבירור והאם יש לי דרך לצאת מכך ללאכל עונש כי אני ממש לא עשיתי זאת. אני מתכננת להביא איתי את החשבונות מהשלוש שנים בהם אני גרה בבית על מנת להוכיח כי אין שוני. האם עליי להביא עוד משהו? מה עליי לעשות? אודה על תשובתכם המהירה ועזרתכם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  10:44, 1 באוקטובר 2015

  שירן שלום,

  צר לי על העיכוב במענה.

  כל שתנסי בשלב זה הוא להפריך את טענות חברת החשמל בדבר הגניבה ע"י הצגת נתונים סותרים (ראיות, אסמכתאות, עדים וכו') בהתאם לנסיבות.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.