נזק לכרטיס אלקטרוני של מחמם מים - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • נסים

  נשלח ע"ינסים 17:45, 6 באוקטובר 2015

  עו"ד שי פרץ שלום ברשותי מחמם מים על גז שהפסיק לפעול וטכנאי טוען שהכרטיס האלקטרוני שלו נדפק כתוצאה כנראה מנפילת מתח .האם אני יכול לתבוע את חברת חשמל על סמך הערכה של הטכנאי ורק לאחר אישור אתקן את המחמם .או שאני חייב קודם לתקן ולשלוח קבלה. איך אני פונה לחברת חשמל. בברכה נסים

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  12:36, 8 באוקטובר 2015

  נסים שלום,

  חוו"ד של הטכנאי איינה מחייבת את חברת החשמל. חברת החשמל מפצה צרכניה בגין נזקים למכשירי חשמל בהתאם לקריטריונים שנקבעו באמות המידה.

  אני ממליץ לך לפנות לנציבות תלונות הציבור בחברת החשמל, תוכל לעשות כן, גם באמצעות אתר האינטרנט של חברת החשמל.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.