מחדל החשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אריה כרמל

  נשלח ע"יאריה כרמל 09:03, 28 באוקטובר 2015

  *ב-"The Marker" - המוסף לעיניני כלכלה של "הארץ" - פורסם ב-7/1/08, שהשופטת דורית רייך-שפירא פסלה הסדר-טיעון, שילשה את הקנס, ומתחה ביקורת נוקבת על הפרקליטות, על שלא העמידה לדין עובדים של "פזגז". פסק-דין זה הוא יוצא-דופן, אבל מה שראוי לתשומת-לב מיוחדת הוא דוקא הצהרתה שלהלן: "תאגידים אינם מתנהלים מעצמם. מפעילים אותם אנשים המחויבים לעמוד על המישמר". מצד אחד, הצהרה זאת כול-כך מובנת-מאליה מבחינת השכל-הישר, עד שמגוחך היה להצהירה, שהרי מהו מחדל אים לא מה שעשה מישהו (לעינין זה גם מי שלא עשה, שעה שהיה עליו לעשות, דינו כדין מי שעשה). ואים כך, תנאי ראשון לכול מהלך מתקן הוא חשיפת האחראים למחדל, ומשנחשפו - יש לטפל בהם בהתאם למסקנה בדבר איכות המחדל וכמותו, ובהתאם לשאלה, האים המחדל הוא תוצאה של זדון/טיפשות/רשלנות. ההצהרות השכיחות של אינטרסנטים למיניהם, שאין לחפש אשמים, אלא יש לתקן תיקונים, היא זריית חול בעיניים, ונועדה להגן עליהם ועל עושי דברם מפני הדחה/הפללה וכ'. כול אדם חיב לשלם על מחדליו בהתאם לנ"ל, ואסור שתעמוד למישהו זכות מקלה בשל מעמדו. אין לנקות מי שיטען "אני רק בן-אדם", או "אבל אני סלבריטי" וכ', וכן אין לנקות מי שמביע סליחה/צער/חרטה על מעשהו – אלה מילים, ומילים אין בהן כדי לכפר על מעשים. כול עוד לא ישלם כול אחד על כול מחדל שלו, אין סיכוי לכך שמשהו יתוקן.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  12:20, 28 באוקטובר 2015

  אריה שלום,

  אם ברצונך לשאול שאלה יותר קונקרטית, אשמח להשיבך.

  בברכה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.